Baltijas ceļa konference

Izveidots Piektdiena, 28 Novembris 2014

6. novembrī pie mums ieradās jaunieši no Latvijas tālākā nostūra – Liepājas, Lietuvas un Igaunijas, jo nākamajā dienā notika konference „Ejam tālāk pa Baltijas ceļu”. Lai izmantotu laiku lietderīgi, ciemiņi tika vesti ekskursijā pa Valmieru. Pirmais apskates punkts bija pilsdrupas un Valmieras muzejs.  Tur īsumā par Valmieras vēsturi pastāstīja vēstures speciālists Alberts Rokpelnis. Skolēniem bija iespēja aplūkot izstādi „1914. gads – pirms un pēc”, „Lauku muzikanti un kapelas Vidzemē 20. gs pirmajā pusē’’, kā arī nemainīgo ekspozīciju Maršnera namā.

Nākamais apskates objekts bija jaunā Mūzikas skola. Par to vairāk pastāstīja un izrādīja tās direktors Aivars Cepītis. Pārsteigums bija kokles skolotājas uzstāšanās. No Mūzikas skolas pavērās skaists skats uz jauno, izgaismoto tiltu, tāpēc skolēniem tika arī izstāstīts joks, ka valmierieši tiltu dēvē par ribām.

Pēc tam devāmies apskatīt Vidzemes olimpisko centru. Jaunieši varēja apskatīt hokeja halli un pārējās treniņu zāles. Kristers Bārda un Fēliks Riekstiņš nedaudz pastāstīja par izcilākajiem latviešu sportistiem, kuri nāk no Valmieras. Skolēni varēja aplūkot divkārtējā pasaules čempiona BMX  - Māra Štromberga -  riteni.

Kad atgriezāmies skolā, ciemiņiem tika izrādīts Leduspagrabs, skolas muzejs, kamīnzāle, keramikas darbnīca, Lāsmas Pujātes izstāde otrā stāva gaitenī. Gidu lomā iejutās Vladislavs Klapenkovs, kurš novadīja ekskursiju skolotājiem krievu valodā, Kristers Bārda, Fēlikss Riekstiņš un Dārta Maija Zaķe. Viņi stāstīja par skolu angļu valodā. Vakara noslēgumā jautras spēles un diskusijas ar ārzemju un latviešu ciemiņiem.

7.novembrī Valmieras sākumskolā pulcējas vairāk nekā 100 jauniešu no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, lai tiktos Baltijas jauniešu pašpārvalžu forumā "Ejam tālāk pa Baltijas ceļu" par godu Baltijas ceļa 25. gadadienai. Pasākumu organizēja UNESCO Latvijas Nacionālā komisija.

Forumā skolēni un skolotāji diskutēja par Baltijas ceļa vērtībām, meklēja tā izzināšanas iespējas virtuālajā vidē, izteica idejas par skolēnu pašpārvaldes sadarbības iespējām Baltijas mērogā. Forumā apkopoja arī idejas Latvijas, Lietuvas un Igaunijas simtgades atzīmēšanai 2018.gadā.

Pasākums tika organizēts, lai veicinātu jauniešiem dziļāku izpratni par Baltijas ceļa nozīmi Baltijas valstu neatkarības atjaunošanā, veicinātu skolēnu sadarbību starp trim Baltijas valstīm.

Malvīne Nelda Strakova 12.a