ANO simulācijas spēle

Izveidots Piektdiena, 11 Mai 2018

41861453211 0856d5dcf0 o

No 26. līdz 29. aprīlim Tallinā norisinājās ANO simulācijas spēle, kur piedalījās jaunieši no 7 valstīm. No Latvijas - 23 cilvēki. No Valmieras Valsts ģimnāzijas piedalījās divi skolēni: Gvido Vintergollers (10. A kl.) un Mārtiņš Reinis Puriņš (10. C kl.). Dalībnieku vidū bija gan studenti no Rīgas Stradiņa universitātes, gan vidusskolēni no UNESCO asociētajām skolām. Pirmā kārta norisinājās 14.martā Zviedrijas vēstniecībā Rīgā, kur skolēni no Latvijas tika iepazīstināti ar spēles norisi. Pēc šī semināra jauniešiem tika piešķirtas Valstis, kuras viņi pārstāvēs komitejās, kurām jālemj par piedāvātajām tēmām. Šī gada tēmas bija trīs: vardarbība pret sievietēm un bērniem, iedzimto tiesības un medijpratība. Pēc mājasdarba izpildes dalībnieki tika izvirzīti uz nākošo kārtu, kura notika Tallinas Jüri ģimnāzijā. Pasākuma laikā norisinājās debates par tēmām, par kurām lēma un kuras apstiprināja Ģenerālajā asamblejā demokrātiska balsojuma ceļā. Pēc balsojuma tika veidotas koalīcijas (valstu grupas ar līdzīgiem viedokļiem, kas sadarbojās, lai sasniegtu savu izvirzīto mērķi). Katra koalīcija veidoja rezolūciju, par kuru pēc tam balsoja Ģenerālajā asamblejā, kur piedalījās visas valstis. Bez šīs formālās daļas pasākuma organizatori piedāvāja dažādas izklaidējošas aktivitātes, kuru rezultātā tika iegūti jauni draugi no valstīm – dalībniecēm. Pasākums norisinājās angļu valodā.

Mārtiņš Reinis Puriņš 10.c