Jaunieši apspriedīs globāli nozīmīgas tēmas ANO modelēšanas spēlē Ukrainā

Izveidots Trešdiena, 05 Aprīlis 2017

foto.roberts.vidzidskis-3358No 7. līdz 9. aprīlim 20 vidusskolēni no Ādažiem, Cēsīm, Grobiņas, Kuldīgas, Ozolniekiem, Pļaviņām, Riebiņiem, Rīgas un Valmieras piedalīsies starptautiskajā ANO modelēšanas spēlē Ļvivā, Ukrainā. Jaunieši atdarinās ANO komiteju darbu, diskutēs par starptautisku militāru konfliktu risināšanu, dzimumu līdztiesību, izglītības kvalitāti un pieejamību konfliktu skartās zemēs, kā arī ilgtspējīgiem risinājumiem pilsētvides attīstībai.

Kopumā pasākumā piedalīsies vairāk nekā 100 dalībnieku no Ukrainas, Igaunijas, Latvijas, Polijas un citām valstīm – jaunieši, kuri izturējuši nopietnu nacionālo atlasi, pierādot savas zināšanas un interesi par globāliem izaicinājumiem, kā arī aktīvi darbojoties sagatavošanās pasākumos.

Jaunieši darbosies četrās ANO komitejās un iejutīsies Bolīvijas, Ēģiptes, Etiopijas, Itālijas, Zviedrijas, Ukrainas u.c. valstu diplomātu lomās. Rezultātā taps četras rezolūcijas, kas tiks prezentētas arī modelētā ANO Ģenerālajā asamblejā, kas notiks Ļvivas apgabala administrācijā 9. aprīlī.

Šīs spēles mērķis ir ieinteresēt un iesaistīt jauniešus debatēs un diskusijās par cilvēces attīstībai nozīmīgiem jautājumiem, tādējādi veicinot līderības, sadarbības un problēmu risināšanas prasmes, kā arī prasmi panākt vienošanos, kas nākotnē palīdzēs darboties komandā.

Igaunijas, Latvijas un Ukrainas ANO modelēšanas spēli organizē Sabiedrības iniciatīvu institūts no Ukrainas, UNESCO Latvijas Nacionālā komisija, un UNESCO Igaunijas Nacionālā komisija. Projekta aktivitātes Latvijā atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Ārlietu ministrija, Zviedrijas vēstniecība Latvijā u.c. partneri.

Dalībnieki:

Ābols Alvis Cesis Secondary School