ANO modelēšanas spēle Ukrainā

Izveidots Trešdiena, 08 Marts 2017

16797870 1274923539263344 7964620580829373770 oKamēr vairākumam Latvijas vidusskolēnu 17. februāris aizritēja ikdienišķajās skolas gaitās, 40 aktīviem, starptautiskajās attiecībās un globālas nozīmes politiskajos procesos ieinteresētiem jauniešiem no UNESCO Asociēto skolu projekta skolām bija iespēja iepazīties ar ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķiem un gatavoties ANO modelēšanas spēlei Ukrainā, Ļvivā, kas norisināsies no 7. līdz 9. aprīlim. Šajā sagatavošanas seminārā piedalījās arī vairāki mūsu skolas 11. un 12. klašu skolēni. Dienas pirmajā daļā Zviedrijas vēstniecības telpās tika tuvāk iepazīta ANO un tās mērķi, kā arī pilnveidotas debatēšanas un diplomātijas prasmes. Klātesošos uzrunāja arī V. E. Zviedrijas vēstnieks Latvijā Henriks Landerholms. Savukārt dienas otrajā daļā tika uzklausītas ekspertu uzstāšanās par tādām tēmām kā konflikts Sīrijā, izglītības pieejamība bēgļu krīzes kontekstā un kiberdrošība.

Dalībnieki modelēšanas spēlei Ukrainā tika atlasīti, balstoties uz iepriekš iesniegtajiem pieteikumiem un dalību sagatavošanas seminārā. Starp 18 Latvijas delegātiem būs arī Valmieras Valsts ģimnāzijas 12. c klases skolnieces Rūta Gabrāne un Linda Ingeborga Kronberga.

Rūta Gabrāne un Linda Ingeborga Kronberga, 12. c klase