ANO simulācijas spēle „Stipri jaunieši – mierpilnai pasaulei” Valmieras Valsts ģimnāzijā

Izveidots Ceturtdiena, 14 Aprīlis 2016

ANO spele 1ANO spele 2

2. un 3. aprīlī Valmieras Valsts ģimnāzijā un Valmieras sākumskolā norisinājās UNESCO Latvijas Nacionālās komitejas rīkota ANO simulācijas spēle, kurā piedalījās jaunieši no Latvijā asociētajām UNESCO skolām, kā arī Igaunijas un Ukrainas. Visi jaunieši bija izturējuši nopietnu atlasi dalībai šai pasākumā. VVĢ pārstāvēja 10.klases skolnieces Linda Vēvere, Kristīne Amanda Vergina, Zane Kristiāna Šteimaka, kā arī 11.klases skolēni Linda Ingeborga Kronberga un Viesturs Bērziņš. Spēles mērķis - iejusties noteiktu valstu līderu ādā un risināt globālas, mūsdienīgas problēmas. Katrai delegācijai, kas sastāvēja no diviem cilvēkiem, tika piešķirta valsts, ko viņi pārstāv, un noteikta darbība konkrētā komitejā - civiliedzīvotāju aizsardzība, kiberdrošība, dzimumu vienlīdzība, vārda brīvība un klimata pārmaiņas. Jāpiebilst, ka darba valoda gan komiteju darba laikā, gan ikdienas komunikācijā bija angļu valoda.

Sestdiena sākās ar sarunām par to, kas sagaida delegācijas. Tālāk sekoja iepazīšanās un dažādas saliedēšanas spēles. Kad beidzot iemācījāmies cits cita vārdu, bija laiks pāriet pie vakara daļas. Katrai delegācijai bija jāpagatavo savas valsts nacionālais ēdiens. Vakars pagāja, spēlējot spēles un degustējot dažādu valstu ēdienus. Kā pārsteigums sekoja VVĢ parlamenta organizētais pasaules dziesmu konkurss, kas radīja brīvu un jautru atmosfēru, kā arī atklāja jauniešu talantus.

Nākamā diena aizsākās ar katras delegācijas uzrunu, kas tika gatavotas nakts melnumā. Tam sekoja apspriedes un diskusijas komitejās visas dienas garumā. Mērķis bija sagatavot rezolūciju - dokumentu, kurā norādītas problēmas un to risinājumi. Vakarā Valmieras Valsts ģimnāziju apciemoja Zviedrijas vēstnieks, kultūras ministre Dace Melbārde un vēl daudzi godājami cilvēki, kas piedalījās gan zviedru karikatūrista Ewert Karlson izstādes atklāšanā, gan pasākuma svinīgajā atklāšanā, ko fantastiski papildināja VVĢ pūtēju orķestris Sibemol. Vakara noslēgumā bija ziemeļvalstu filmu vakars.

4. aprīļa rīta agrumā ieradāmies Latvijas Ārlietu ministrijā, kur mūs uzrunāja ārlietu ministrs E.Rinkēvičs, Zviedrijas vēstnieks un daudzi lektori, ministrijas darbinieki. Trešās dienas mērķis - Ģenerālajā Asamblejā katrai komitejai aizstāvēt savu rezolūciju, lai nodrošinātu, ka to pieņem. Rezultātā no piecām rezolūcijām tika pieņemti trīs skolēnu izstrādātie ANO Komiteju dokumenti.

Kopumā tās bija trīs fantastiskas dienas - jauni draugi, zināšanas, pieredze un uzlabotas angļu valodas zināšanas. Paldies Valmieras Valsts ģimnāzijai, Valmieras sākumskolai, Latvijas Ārlietu ministrijai, Zviedrijas vēstniecībai, UNESCO LNK un daudziem citiem, kas ļāva jauniešiem iejusties pasaules politikas veidotāju lomā un stiprināja pārliecību, ka nākotnes politiķa izaug tepat, mūsu vidū.

Zane Kristiāna Šteimaka

VVĢ 10.a kl. skolniece.