Comenius projektā Rumānijā

Izveidots Ceturtdiena, 02 Februāris 2012

Valmieras Valsts ģimnāzija – COMENIUS projektā Rumānijā.

Mēs, grupa VVĢ skolotāju, maija vidū piedalījāmies starptautiskā COMENIUS projekta seminārā Kas mēs esam? Rumānijas pilsētā Baija Marē.

Jans Amos Komenskis (1592 – 1670) ir skolotāju skolotājs, pedagoģijas zinātnes pamatlicējs, projekta pamatā ir viņa vairāk nekā 300 gadu senās un mūsdienās tik aktuālās idejas par mācīšanos darbībā un sadarbībā lietu un parādību dziļai un vispusīgai apjēgšanai, kad vairāk mācāmies nekā mācām.

COMENIUS projekts motivē apgūt Eiropas kultūru, vērtības, valodu daudzveidību, aicina būt aktīvam Eiropas pilsonim.

Baija Marē kopā ar citām projektā iesaistītajām skolā no Turcijas, Slovākijas, Lietuvas, Bulgārijas, Čehijas, Spānijas, Itālijas, Rumānijas prezentējām mājas darbus – pētījumus par jauniešu valodu.

Līdzīgais – visās valodās vērojama liela angļu valodas ietekme. Mums, latviešiem, tik tuvus atzinumus pauda lietuviešu kolēģi, un tas ir labi saprotams, jo esam taču brāļu tautas, mūs vieno indoeiropiešu valodu saimes baltu valodu grupas saknes un krievu valodas lielā ietekme padomju okupācijas laikā.

Rumānijā, cik nu tas iespējams dažās dienās, iepazināmies arī ar izglītības sistēmu, tradīcijām, dabas, kultūras un mākslas daili. Baudījām pedagogu amatu brālību un cilvēcisku viesmīlību, kura nepazīst valstu un valodu robežas.

Darbs projektā turpināsies, jūnijā seminārs Lietuvā, rudens pusē Latvijā, pie mums VVĢ, tad citās dalībvalstīs.

Eiropa ir atvērta, citu nāciju pedagoģiskās domas iepazīšana rosina jaunas atziņas un iedvesmas savam darbam pašu skolā ikdienā.

Daina Sirmā

Atgriezties