Comenius projektā Lietuvā

Izveidots Ceturtdiena, 02 Februāris 2012

Valmieras Valsts ģimnāzijas vizīte Lietuvā COMENIUS projekta ietvaros.

Kad vairums eksāmenu uztraukumi aiz muguras, VVĢ pārstāvji devās kārtējā projekta posma vizītē. Šoreiz ne tik tālu – uz Lietuvu, Sudovas vidusskolu, kas atrodas Lietuvas dienvidos pie pašas Polijas robežas. Kopā ar ģimnāzijas direktoru un angļu valodas skolotāju devās arī trīs skolēni – Krista Sprene un Sanita Sinka no 10.b klases un Toms Zariņš no 11.b klases. Varētu domāt, ka mēs jau visu par saviem kaimiņiem Lietuviešiem zinam, bet esot starp vietējiem, darbojoties projektā, tiekoties gan ar pedagogiem, gan ar skolēniem, mums bija iespēja atklāt daudz jauna un nezināma.

Krista par projektu stāsta:

Apmaiņas programma ir satriecoša iespēja, ko nevajadzētu palaist garām, jo tā nesniedz tikai iespēju aizbraukt uz ārvalstīm, uzlabot savas zināšanas valodās un redzēt vēl neredzētas vietas, tā dod iespēju sajust pārsteidzošu mīļumu no ģimenes, kura tevi uzņem atplestām rokām, lai arī nemaz nepazīst, izveidot draudzību, kas katrā ziņā piešķirs jaunu elpu dzīvei!

Iepazīstinājām ar savas valsts tradīcijām un iemācījām pirmos un svarīgākos komunikācijas vārdus, prezentācijā iepazīstinājām ar latviešu skolēnu slengiem, kas viņiem ļoti patika, mūsuprāt, izraisīja interesi, lai brauktu ciemos pie mums uz Latviju. Kaut arī brīnišķīgais laiks, ko pavadījām bija tikai četras dienas, mēs kopā paspējām ļoti daudz- smieties, dziedāt, spēlēt spēles, pats galvenais, izveidojām lielu, vienotu ģimeni! Nosvinējām pēdējo vakaru godam, apmainījāmies ar kontaktiem. Tagad visi esam facebook.com un sazināmies viens ar otru. Šķirties no cilvēkiem bija ļoti grūti, kā saka, „kaut kas iebira acī”, bet es zinu, ka tā nebija pēdējā reize, kad es viņus redzēju, jo mani jau aicināja braukt ciemos, un es nešaubos, ka tā arī darīšu!

Agita Āboltiņa

Atgriezties