Vācu skolēnu apmaiņas brauciens uz Latviju

Izveidots Svētdiena, 29 Mai 2016

20160416 210215Noskanējis jau Pēdējais zvans, bet atmiņā vēl ir vācu skolēnu viesošanās mūsu skolā.

No 16. līdz 23. aprīlim Latvijā ciemojās 20 vācu skolēni no Hānas pilsētas ģimnāzijas, kurus brīvprātīgi uzņēmām mēs - latviešu skolēni. Vācu skolēnus mēs sagaidījām lidostā, un atkalredzēšanās pēc brauciena decembrī uz Hānu bija jauka. Vācu skolniekiem bija iespēja apmeklēt latviešu skolēnu ārpusskolas izglītības pulciņus, un apskatīties, ko latviešu skolnieki dara savā brīvajā laikā.

Visu nedēļu vācu skolēniem bija iespēja apskatīt Latviju, izbaudīt mācīšanos VVĢ un izpētīt Valmieru.

Pirmdien viņiem bija iespēja apskatīt Valmieru, uzzināt tās vēsturi un izbaudīt tās kultūru.

Otrdien kopā devāmies ekskursijā uz Āraišu ezerpili, kur uzzinājām par tās vēsturi. Vēlāk devāmies uz Cēsīm, kur apskatījām pilsētu un apmeklējām zinātnes centru Z(in)oo. Kad atgriezāmies Valmierā, mēs devāmies uz Holi krāsu festivālu, kas notika Vindā.

Nākamajā dienā mēs devāmies ekskursijā uz Siguldu, kur izbraucām ar gaisa vagoniņu pāri Gaujai un apskatījām Gūtmaņalu. Pēc tam devāmies uz Turaidas muzejrezervātu, kur vācu skolēni uzzināja leģendu par Turaidas rozi, un varēja apskatīt Turaidas pili. Pēc rezervāta apskatīšanas, mēs devāmies uz Tūju, kur pie jūras paēdām pikniku.

Ceturtdien vācu skolēniem bija iespēja aplūkot mūsu skolu un mācību procesu pievienojoties mums stundās. Visu dienu skolēni apmeklēja stundas VVĢ. Pēc stundām, vakarā bija kolektīva ‘’Pērkonītis’’ koncerts, kuru apmeklēja arī vācu skolēni. Pēc koncerta, VVĢ notika balle, kurā piedalījās gan apmaiņas skolēni, gan dejotāji no koncerta.

Piektdien vācu skolēni apmeklēja radošās darbnīcas, un vēlāk, kopā ar latviešu skolēniem, devās orientēšanās sacensībās pa Valmieru.

Sestdiena bija atvadu diena. Visi kopā devāmies uz Rīgu, taču pirms lidošanas mājup, vācu skolēni varēja aplūkot Jūgendstila muzeju, kā arī apskatīt pilsētu un Vecrīgu.

Apmaiņas programma bija izdevusies un devusi katram no mums jaunus draugus un pieredzi.

Alma Emīlija Strakova 9.c

2011. Copyright © Valmieras Valsts Ģimnāzija. All rights reserved.
By: Fresh Joomla templates