Brīvprātīgais skolēnu apmaiņas brauciens uz Hānas pilsētas ģimnāziju.

Izveidots Otrdiena, 15 Decembris 2015

2015 vacija haan 096Braucienā devāmies 5. decembra pēcpusdienā. Ķelnes - Bonnas lidostā mūs jauki sagaidīja mūsu viesģimenes. Nākošajā dienā bijām slidot un iepazināmies arī ar pārējiem skolēniem.

Viesģimenes un visi pārējie cilvēki bija ļoti jauki. Ziemassvētku tirdziņi bija brīnišķīgi un Ziemassvētku noskaņa bija jūtama. Vāciešiem, tāpat kā mums, ir daudz tradīciju, kuras viņi cītīgi ievēro.

Iespaidu uz visiem atstāja Ķelnes doms. Kāpiens doma tornī bija varens un elpu aizraujošs. Apskatījām apburošo Ķelnes panorāmu. No Diseldorfas televīzijas torņa, skats bija vēl iespaidīgās, jo redzējām Reinas upi, Diseldorfu un pat apkārtējās pilsētas. Interesanti bija arī apskatīt un mums bija arī iespēja braukt ar Vupertāles gaisa vilcienu. Bonnā apmeklējām mūsdienīgu un interesantu Vācijas vēstures muzeju.

Dienu pirms devāmies mājās vācu skolotāja Šmita kunga pavadībā gājām uz Neandertāliešu muzeju. Ceļš uz muzeju bija netīrs un slapjš, taču muzejā redzētais bija kaut kas necerēts. Muzejā apskatījām seno cilvēku manekenus, dažādus senos instrumentus un neandertāliešu dzīvesveidu. Katrs neandertālieša atveidojums bija ļoti rūpīgs un ar sīkām detaļām, tas radīja iespaidu, ka tie ir īsti.

Skolā stundas norise ir nedaudz atšķirīga no mūsu. Protams, grūti bija vispār kaut ko saprast, jo daudz no latviešu skolēniem vispār nemācās vai tikai šogad sākuši mācīties vācu valodu. Visi kopā aizvadījām mūzikas stundu, kurā daudziem no mums bija iespēja uzspēlēt arī kādu mūzikas instrumentu.

Kopā ar saviem apmaiņas skolēniem apmeklējām arī dažādus ārpusskolas pulciņus, piemēram, badmintonu, futbolu, ugunsdzēsēju apmācības, baletu, sporta dejas, džezu u.c.

Reizē ar mums šajā nedēļā Hānas ģimnāzijā kā pieredzes apmaiņas skolēni bija arī Nīderlandes un Polijas skolēni, tāpēc notika "Eiropas ballīte", kurā bija visu četru valstu skolēni. Ballīte bija ļoti jautra un pozitīvu emociju pilna.

Vairākus vakarus devāmies pie kāda no vācu skolēniem un skatījāmies filmas, spēlējām spēles un iepazinām viens otru vēl vairāk.

Tā mēs pavadījām nedēļu Vācijā un par to mums ļoti jāpasakās skolotājām Mārītei Jēkabsonei un Sandrai Krauzei, kā arī Hānas pilsētas ģimnāzijas skolotājām Petrai Maivegai un Haidi Chinnovai, kuras sarīkoja šo brīnišķīgo piedzīvojumu. Tagad ar nepacietību gaidām līdz varēsim tikties ar saviem jauniegūtajiem draugiem aprīlī, kad viņi brauks izbaudīt latviešu jauniešu dzīvi.

Mairis Loiko 10.b