„Nepazīstamā zeme Latvija- ko jaunieši zina viens par otru.”

Izveidots Pirmdiena, 26 Oktobris 2015

img 0995Laikā no 5. -12. oktobrim Valmierā viesojās 14 skolēni no Gīterslo apriņķa Vācijā. Šis projekts kopā ar vācu jauniešiem bija turpinājums sadarbībai, kura aizsākās jūnijā Vācijā. Projekta koordinatore bija pedagoģe Margrēte Litkebole no Ferlas jauniešu apmaiņas centra.

Vācu jaunieši iepazina mūsu skolēnu plašās iespējas iesaistīties dažādos pulciņos, interesanti pavadīt brīvo laiku, kā arī paviesojās mācību stundās. Kopā ar Pārgaujas ģimnāzijas skolotājām bijām izveidojuši daudzpusīgu programmu. Rallijs un piedzīvojumu taka Valmieras pilsētā. Kopēja muzicēšana mūzikas skolā, tautas dejas, modernās dejas, robotika, ēdienu gatavošana un galda klāšana Valmieras tehnikumā, kopējas sporta stafetes, Sigulda un Rīga, „Simjūda” gadatirgus, noslēguma pasākums viesnīcas „Wolmar” Vidzemes zālē. Ļoti patika picu cepšana „Vīnkalnos”, krekliņu apdrukāšana mūsu skolā, Valmiermuižas alus darītavas apmeklējums.

Īpaši sirsnīgs paldies skolotājai Mārai Rozenbergai, kuras ģimenē dzīvoja skolotāja no Vācijas, kā arī mūsu ģimnāzijas skolēniem un viņu vecākiem - Tomam Plešam, Annai Jansonei, Evertam Ģērmanim, Mairim Loiko, Anetei Ozolai, Kārlim Krastiņam par sirsnīgo uzņemšanu savās mājās. Mūsu projektu atbalstīja skolotājas Mārīte Jēkabsone, Gija Karāne, Kristīne Zemļicka- Brālēna. Paldies skolas direktoram Artūram Skrastiņam, Tamārai Visockai, Diānai Zilbertei, Pēterim Romanovskim, kā arī skolotājām Agitai Āboltiņai, Liānai Viducei, skolotājam Uģim Švalbem, kuru stundās viesojās mūsu viesi.

Pēc šī apmeklējuma jauniešiem no Gīterslo apriņķa Latvija vairs nav nepazīstama zeme, bet gan vieta, kur dzīvo draugi, ar kuriem sarakste turpinās arī pēc viesošanās Valmierā.

Projekta vadītāja, skolotāja Anita Lutere.

2011. Copyright © Valmieras Valsts Ģimnāzija. All rights reserved.
By: Fresh Joomla templates