Valmieras atbrīvošanas 98. gadadiena un Cēsu pulka Skolnieku rotas svētki

Izveidots Ceturtdiena, 01 Jūnijs 2017

IMG 72992017. gada 26. maijā Valmieras sākumskolas amfiteātrī notika pasākums. To atklāja vēstures skolotāja Ineta Amoliņa. Koncertā uzstājās ģimnāzijas jauktais koris “Bonus” un 7.A klase ar priekšnesumu “Skolnieku rotas puiku stāsts”.

Skolas delegācija un viesi noturēja klusuma brīdi, lai noliktu ziedus Valmieras pilsētas centra kapos pie Edgara Krieviņa atdusas vietas. Savukārt piemiņas brīdī pie Cēsu pulka Skolnieku rotas pieminekļa, ko vadīja VVĢ direktors Artūrs Skrastiņš, viesus uzrunāja Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, zemessardzes un Skolnieku rotas patriotiskās audzināšanas komisijas pārstāvji.

Pasākuma izskaņā gājiena dalībnieki nolika ziedus pie Viljandi Skolnieku rotas karavīra, igauņa Viktora Andersona piemiņas plāksnes. Pasākuma izskaņā pie Valmieras Kultūras centra uzstājās VVĢ pūtēju orķestris “Sibemol” ar defilē programmu.

Vēstures skolotāja Ineta Amoliņa