Piemiņas un patriotisma diena Cēsīs

Izveidots Piektdiena, 19 Mai 2017

DSC 90122017. gada 18. maijā Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas pagalmā notika Cēsu pulka Skolnieku rotas piemiņas karoga pasākuma atklāšana, pēc kā sekoja skolu komandu orientēšanās pilsētvidē. VVĢ pārstāvēja Ilva Kalniņa, Mairis Loiko, Markuss Dubavs, Pēteris Štāls, direktors Artūrs Skrastiņš un vēstures skolotāja Ineta Amoliņa. Skolu pārstāvji devās pie mākslinieka Matiasa Jansona. Komanda, kurā piedalījās 11. a klases skolnieks Markuss Dubavs, ieguva 1. vietu.

Pasākuma laikā radošā patriotiskā konkursa "Mīlestības vārdi manai dzimtajai pusei" dalībnieki viesojās meistardarbnīcā "Vēverīšas" pie mākslinieces Dagnijas Kupčes un seno rotu meistara Daumanta Kalniņa darbnīcā. Konkursā 12.b klases skolniece Krista Kristīne Timčuka ieguva 1. vietu. Pasākuma dalībniekiem bija iespēja iepazīties arī ar Brīvības cīņām veltīto ekspozīciju muzejā un vērot Cēsu panorāmu no Jaunās pils torņa.

Piedalījāmies svētku gājienā, kas sākās no Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas, bet piemiņas karoga noslēguma ceremonija notika pie Cēsu internātpamatskolas, vietā, no kuras 1919. gada 6. jūnijā Skolnieku rotas karavīri devās cīņā par Latviju. Pie skolas ēkas tika atklāta atjaunotā piemiņas plāksne.

Cēsu pulka Skolnieku rotas piemiņas karoga pasākumā ik gadu tradicionāli piedalās desmit Ziemeļvidzemes skolas, tai skaitā no Cēsīm, Valmieras, Limbažiem, Mazsalacas, Rūjienas, Valkas, Smiltenes, Gaujienas, Alūksnes un Pārgaujas. Ieguldītais darbs patriotiskajā audzināšanā nosaka, kura skola saņems glabāšanā piemiņas karogu.

Šajā mācību gadā karogs glabājās Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijā, šogad Cēsis to nodos glabāšanā Rūjienai, bet 2018. gadā to saņems Mazsalacas vidusskola.

Vēstures skolotāja Ineta Amoliņa