Latvijas karavīra stāsts

Izveidots Ceturtdiena, 18 Mai 2017

WhatsApp Image 2017-05-18 at 15.54.0310. maijā 7. a klase un skolotājas I. Purmale, D. Zilberte un I. Amoliņa devās ekskursijā uz Ādažu poligonu. Tā ir militāra bāze, kurā katru dienu trenējas Latvijas armijas karavīri un vairāku valstu- Kanādas, Slovākijas, Ukrainas u.c. valstu karavīri. Ekskursijas laikā redzējām armijas militāro tehniku, ieročus, klausījāmies interesantu prezentāciju par dienestu un dzīvi Latvijas armijā. Iepazināmies ar Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas skolas darbību, apskatījām ieroču veidus, tie tika demonstrēti- bija iespēja iekāpt bruņu mašīnās, paturēt rokās snaipera šautenes un pistoles. Bija iespēja noteikt pretinieka atrašanās vietu un šaut ar lielgabalu- simulācijas ieroci.

WhatsApp Image 2017-05-18 at 15.54.02Lielākais pārsteigums bija poligona militārās tehnikas apmācības laukumā, kur slovāku karavīri mūs izvizināja kaujas bruņumašīnā, tas bija diezgan ekstrēmi.

Izskaņā 7.a klases skolēnu vērtējums: “Ekskursija bija ļoti interesanta, noderīga, pārdomāta un pārsteidzoša, sajūtas satriecošas, jaunas zināšanas. Mani pārsteidza sagatavotie karavīri, ieguvu lielāku drošības sajūtu un apzinos, ka būt karavīram ir ļoti atbildīgs pienākums.”

Skolēnu domas apkopoja vēstures skolotāja Ineta Amoliņa