9. maijs – Eiropas diena

Izveidots Pirmdiena, 15 Mai 2017

Fotoattēls1188Agrāk 9. maiju bijušajā Padomju Savienībā atzīmēja kā Uzvaras dienu pār nacistisko Vāciju. Mūsdienās Eiropā 9.maijs ir veltīts mieram un vienotībai Eiropā. Par godu šai dienai ES valstu iestādes atver savas durvis plašākai sabiedrībai, tostarp arī Latvijā.

ES māja Rīgā organizēja dažādus pasākumus un interaktīvas aktivitātes, kurās piedalīties bija aicināti visi interesenti. Skolēnus bija gatavas uzņemt vairāk kā 20 organizācijas un uzņēmumi. 15 skolēni no 11.c un 11.b klases izmantoja šo iespēju un devās uz Rīgu, lai paraudzītos kā īstenoti ES fondu finansēti projekti.

Pirmā pieturvieta bija SIA “ZAAO”, reģionālo atkritumu apsaimniekošanas centrs “Daibe”. Uzzinājām, ka pašlaik īstenojas projekts – dabas taka, kurā būs iespējams ģimenēm aktīvi pavadīt laiku pie dabas krūts. Ar šo projektu mūs iepazīstināja un pa taku izveda Jānis Zemļickis.  Bija iespēja apskatīt atkritumu apsaimniekošanas ciklu  - no atkritumu savākšanas, šķirošanas, līdz pārstrādei. Tika atklāta arī poligona izveides vēsture, kā arī apskatījām poligonā izveidoto infrastruktūru. Ekskursijas noslēgumā mūsu erudīciju pārbaudīja ar vides iniciatīvas spēli “100 darbi Latvijai”.

Pēc tam devāmies uz Vācijas vēstniecību, kur mūs sagaidīja Vācijā populāras uzkodas, lai labāk iejustos vāciskā vidē. Vēstniecībā Kristofs Klārmanis, kultūras un preses referents,  mums sniedza ieskatu vēstniecības darbībā, un jau atkal tika pārbaudīta erudīcija jautājumu spēlē par Eiropu.

Ekskursijas galapunkts bija Ārlietu Ministrija. Informāciju par tūrismu, kultūru, vēsturi, izglītības iespējām un apmaiņas programmām varēja saņemt “Iepazīsti Eiropu” stendos. Apskatei pieejami bija Azerbaidžānas, Gruzijas, Lietuvas, Nīderlandes, Polijas, Somijas, Ungārijas, Vācijas, Itālijas, Dānijas un citu valstu stendi, pie kuriem uz interesējošiem jautājumiem atbildi varēja saņemt no valstu pārstāvjiem vai arī kādā no piedāvātajiem informatīvajiem bukletiem. Ārlietu Ministrijas konsulārā departamenta sagatavotajā stendā “Ceļo droši!” varēja iepazīties ar drošas ceļošanas pamatnoteikumiem un pārbaudīt savas zināšanas izpildot testu.

Kopumā pasākums bija izglītojošs, vērtīgs, kā arī  sniedza dziļāku skaidrību par Eiropas Savienības nozīmi Latvijas attīstības procesā. Patīkami bija vērot, kā Latvijā plaukst jauni projekti un veidojas starptautiskas sadarbības.

Ieva Paula Drekslere 11.c