Diena Ventspilī

Izveidots Trešdiena, 05 Aprīlis 2017

Agrā 31. marta rītā Valmieras Valsts ģimnāzijas skolēnu un skolotāju delegācija ar Artūru Skrastiņu priekšgalā devās uz Ventspili. Kopumā 8 Valsts ģimnāziju skolu vadības bija devušās uz ostas pilsētu, lai piedalītos pieredzes apmaiņas programmā “Inovācijas izglītībā Ventspils pilsētā”, taču skolēni piedalījās pasākumā - “Sadarbojies! Eksperimentē! Mācies!”.

Pasākuma atklāšanā runu teica gan Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas direktore, gan pilsētas mērs – Aivars Lembergs. Bija arī muzikāls sveiciens no skolas pūtēju orķestra. Tālāk jau skolēnu un skolotāju ceļi šķīrās. Skolēni tika sadalīti grupās pa trīs. Bija 3 dažādas nodarbības – laboratorijas darbs termodinamikā, mazliet citādāka programmēšana un āķīgie jautājumi. Vēlāk notika arī nodarbība Ventspils Augstskolā, kur bija iespēja veikt laboratorijas darbu fizikā saistībā ar elektrību vai optikā. Protams, pēc tam skolēni tika iepazīstināti arī ar studiju iespējām Ventspils Augstskolā, kā arī ar tajā pieejamajām tehnoloģijām un iekārtām. Noslēgumā skolēni prezentēja dienā iegūtās zināšanas un pieredzi.