Par tiesu procesa norisi Latvijā

Izveidots Piektdiena, 11 Mai 2018

WhatsApp Image 2018-05-08 at 17.22.24Pēc teorētisko zināšanu apguves politikas un tiesību nodarbībās par tiesu procesa norisi Latvijā, 12.c klases skolēni 8. maijā devās uz Valmieras rajona tiesu, lai vērotu krimināllietu par narkotiku iegādāšanos un glabāšanu. Piecu stundu ilgā tiesas sēde atklāja, cik komplekss un skrupulozs šis process patiesībā spēj būt. Tika lauzti arī sabiedrībā vispārpieņemti aizspriedumi par tiesu darbu kopumā. Pēc tiesas sēdes bija iespēja iepazīties ar Valmieras rajona tiesas namu, apskatīt arī citas tiesas zāles un uzzināt par amatpersonām, kuras darbojas iestādē. Atbildes uz skolēnus interesējošiem jautājumiem sniedza pats tiesnesis.

Ieva Paula Drekslere, 12.c.