Medijpratības noslēguma nodarbība

Izveidots Otrdiena, 10 Aprīlis 2018

IMG 3721 IMG 3592 IMG 3657

Š.g. 3.aprīlī topošajiem Valmieras Valsts ģimnāzijas medijpratējiem tika sniegta iespēja ielūkoties Latvijas mediju pasaules aizkulisēs un gūt priekšstatu par tajās notiekošajiem procesiem.

Pirmā pietura – Latvijas Televīzija. Latvijas Televīzijas radošos un tehniskos nostūrus mums atklāja LTV Ziņu dienesta korespondente Anete Bērtule. Guvām visaptverošu ieskatu par mediju satura radīšanas gaitu. Sākot no materiāla sagatavošanas līdz studijas darbam un pārraidei publikai. Interesanti bija ielūkoties arī vienā no LTV arhīviem.

Jaunieši mūsdienās nenoliedzami ir kļuvuši interneta satura galveno mērķauditoriju. Latvijas Nacionālajā bibliotēkā lekciju par kritiskās domāšanas vitalitāti sniedza Valsts izglītības satura centra vecākā eksperte Liene Valdmane. Lekcijā tika atklāti pārsteidzoši statistikas dati un piemēri par jauniešu informācijas pārstrādes paradumiem, vājajām satura analīzes spējām, kas pakļauj tos dažādiem riskiem, un sociālo tīklu kultūru kopumā.

Ar praktisku darbošanos un diskusijām mēs paplašinājām savu redzesloku un kompetenci, kas turpmāk neļaus akli ticēt interneta spilgtajam saturam un informācijas pārbagātībai. Liels paldies Vidzemes augstskolas komunikācijas un mediju studiju virziena lektorēm Agnesei Dāvidsonei un Lienei Ločmelei par medijpratības lekciju sēriju gada garumā, kā arī Latvijas Televīzijai par laipno uzņemšanu, Anetei Bērtulei un Lienei Valdmanei.

Ieva Paula Drekslere, 12.c.