Jauno politiķu, kulturologu un filozofu skolas 1. nodarbība medijpratībā

Izveidots Otrdiena, 17 Oktobris 2017

IMG 2383Vidzemes augstskolas komunikācijas un mediju studiju virziena lektores Agnese Dāvidsone un Liene Ločmele 9. – 12. klašu audzēkņiem 2017./2018. akadēmiskajā gadā piedāvā Medijpratības nodarbību ciklu par aktuāliem un nozīmīgiem medijpratības jautājumiem. 10. oktobrī notika pirmā nodarbība, tās tēma – Mediju efekti.

Lekcijas sakumā klausītājus iepazīstināja ar vārda “medijs” nozīmi. Ar plašsaziņas līdzekļiem (iespiesti līdzekļi, radio, televīzija, internets, mūzika un tml.) tiek nodota informācija ar mērķi ietekmēt cilvēku vērtējumu, viedokli, rīcību. Mūsdienās tieši plašsaziņas līdzekļi nosaka, kas sabiedrībā ir un būs populārs, aktuāls, “stilīgs”. Mediju interesēs ir gūt komerciālu labumu, kā arī padarīt neinteresanto sensacionālu, lai piesaistītu mūs - patērētājus. Lektores atklāja, ka mediju dēļ sabiedrībā rodas aizspriedumi pret kādu personu, tautību, valsti, reliģiju utt. Pacelts tik jautājums, kāpēc Latvijā lielāks ir angliskā satura īpatsvars.

Par to, kā nepazust informācijas plašumos un spēt kritiski analizēt un izvērtēt saturu, klāstīs turpmākajās lekcijās.

Liels paldies lektorēm, uz tikšanos 7. novembrī!

Ieva Paula Drekslere, 12.c.