Jauno filosofu un kulturologu skolas nodarbība “Cilvēks reliģiju pasaulē”

Izveidots Otrdiena, 18 Aprīlis 2017

12. aprīlī notika kārtējā jauno filosofu un kulturologu skolas nodarbība par visnotaļ interesantu un mūsdienās aktuālu tēmu – cilvēks reliģiju pasaulē. Lekciju vadīja Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes lektore un filosofijas zinātņu doktore Agita Misāne. Klausīties bija ieradušies skolēni no 10.b, 10.c, 11.b un 11.c klases.

Lekcijas sākumā tika paskaidrots, kas tad īsti ir reliģijas, kā tās rodas, ko tās māca un kā reliģijas darbojas. Lektore veiksmīgi apgāza arī sabiedrībā izveidojušos aizspriedumus par reliģijām. Tika sniegts arī kodolīgs ieskats mitoloģijā, tās nozīmē mūsdienās. Klausītājus iepazīstināja ar reliģiju dimensijām, vienkāršāk sakot, principiem. Sīkāk tika paskaidrots pasaules ietekmīgāko reliģiju koncepts un galvenā mācība, kas paralēli atklāja reliģiju nozīmi un jēgu cilvēku dzīvē. Atklājās, ka Eiropa ir sekulāra, reliģija eiropieša dzīvē neieņem salīdzinoši lielu daļu. Noslēgumā apskatījām statistikas datus par reliģiju izplatību Latvijā. Noskaidrojām, ka Vidzemē ir vismazākais ticīgo iedzīvotāju skaits, turpretim Latgalē – vislielākais.

Kopumā lekcija bija saistoša, un tika iegūts visaptverošs priekšstats par šo tik plašo tēmu. Uzskatu, ka šādas nodarbības ir noderīgas jebkuram skolēnam, jo tiek paplašināts redzesloks un izprasti pasaules darbības pamatprincipi.

Paldies Agitai Misānei par nodarbību!

Ieva Paula Drekslere, 11.c.