Jauno politiķu, kulturologu un filozofu skolas 1. nodarbība medijpratībā

IMG 2383Vidzemes augstskolas komunikācijas un mediju studiju virziena lektores Agnese Dāvidsone un Liene Ločmele 9. – 12. klašu audzēkņiem 2017./2018. akadēmiskajā gadā piedāvā Medijpratības nodarbību ciklu par aktuāliem un nozīmīgiem medijpratības jautājumiem. 10. oktobrī notika pirmā nodarbība, tās tēma – Mediju efekti.

Lekcijas sakumā klausītājus iepazīstināja ar vārda “medijs” nozīmi. Ar plašsaziņas līdzekļiem (iespiesti līdzekļi, radio, televīzija, internets, mūzika un tml.) tiek nodota informācija ar mērķi ietekmēt cilvēku vērtējumu, viedokli, rīcību. Mūsdienās tieši plašsaziņas līdzekļi nosaka, kas sabiedrībā ir un būs populārs, aktuāls, “stilīgs”. Mediju interesēs ir gūt komerciālu labumu, kā arī padarīt neinteresanto sensacionālu, lai piesaistītu mūs - patērētājus. Lektores atklāja, ka mediju dēļ sabiedrībā rodas aizspriedumi pret kādu personu, tautību, valsti, reliģiju utt. Pacelts tik jautājums, kāpēc Latvijā lielāks ir angliskā satura īpatsvars.

Par to, kā nepazust informācijas plašumos un spēt kritiski analizēt un izvērtēt saturu, klāstīs turpmākajās lekcijās.

Liels paldies lektorēm, uz tikšanos 7. novembrī!

Ieva Paula Drekslere, 12.c.

Jauno filosofu un kulturologu skolas nodarbība “Cilvēks reliģiju pasaulē”

12. aprīlī notika kārtējā jauno filosofu un kulturologu skolas nodarbība par visnotaļ interesantu un mūsdienās aktuālu tēmu – cilvēks reliģiju pasaulē. Lekciju vadīja Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes lektore un filosofijas zinātņu doktore Agita Misāne. Klausīties bija ieradušies skolēni no 10.b, 10.c, 11.b un 11.c klases.

Lekcijas sākumā tika paskaidrots, kas tad īsti ir reliģijas, kā tās rodas, ko tās māca un kā reliģijas darbojas. Lektore veiksmīgi apgāza arī sabiedrībā izveidojušos aizspriedumus par reliģijām. Tika sniegts arī kodolīgs ieskats mitoloģijā, tās nozīmē mūsdienās. Klausītājus iepazīstināja ar reliģiju dimensijām, vienkāršāk sakot, principiem. Sīkāk tika paskaidrots pasaules ietekmīgāko reliģiju koncepts un galvenā mācība, kas paralēli atklāja reliģiju nozīmi un jēgu cilvēku dzīvē. Atklājās, ka Eiropa ir sekulāra, reliģija eiropieša dzīvē neieņem salīdzinoši lielu daļu. Noslēgumā apskatījām statistikas datus par reliģiju izplatību Latvijā. Noskaidrojām, ka Vidzemē ir vismazākais ticīgo iedzīvotāju skaits, turpretim Latgalē – vislielākais.

Kopumā lekcija bija saistoša, un tika iegūts visaptverošs priekšstats par šo tik plašo tēmu. Uzskatu, ka šādas nodarbības ir noderīgas jebkuram skolēnam, jo tiek paplašināts redzesloks un izprasti pasaules darbības pamatprincipi.

Paldies Agitai Misānei par nodarbību!

Ieva Paula Drekslere, 11.c.

Jauno filosofu un kulturologu skolas 4. nodarbība

trešdien, 12. aprīlī plkst. 15:15 104. kabinetā

tēma: “Cilvēks reliģiju pasaulē”

Nodarbību vada Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes lektore Agita Misāne

Aicināti visi interesenti!

Jauno politiķu, filozofu un kulturologu papildizglītības skolas 3. nodarbība

2017. gada 28. martā plkst. 10:30 notiks Valmieras sākumskolas zālē.

Tikšanās ar jauno aktrisi IEVU DŽINDŽU, būs iespēja skatīties autobiogrāfisku monoizrādi 1 cēlienā ”Princis” par piedzīvojumu nakti leģendārajā džeza klubā „Ronnie Scots”...

Teksts, režija, izpildījums – Ieva Džindža

Skaņu režisors un komponists – Rūdolfs Iļķēns.

Jauno politiķu skola

Jauno politiķu skolā piedalās gan Valmieras vidusskolēni, gan arī citu Vidzemes skolu skolēni. Ar lektoriem nodrošina un praktiskās nodarbības vada Vidzemes augstskolas pasniedzēji un studenti. Jauno politiķu skolu atbalsta Valmieras pilsētas pašvaldība.