Jauno filosofu un kulturologu skolas nodarbība “Cilvēks reliģiju pasaulē”

12. aprīlī notika kārtējā jauno filosofu un kulturologu skolas nodarbība par visnotaļ interesantu un mūsdienās aktuālu tēmu – cilvēks reliģiju pasaulē. Lekciju vadīja Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes lektore un filosofijas zinātņu doktore Agita Misāne. Klausīties bija ieradušies skolēni no 10.b, 10.c, 11.b un 11.c klases.

Lekcijas sākumā tika paskaidrots, kas tad īsti ir reliģijas, kā tās rodas, ko tās māca un kā reliģijas darbojas. Lektore veiksmīgi apgāza arī sabiedrībā izveidojušos aizspriedumus par reliģijām. Tika sniegts arī kodolīgs ieskats mitoloģijā, tās nozīmē mūsdienās. Klausītājus iepazīstināja ar reliģiju dimensijām, vienkāršāk sakot, principiem. Sīkāk tika paskaidrots pasaules ietekmīgāko reliģiju koncepts un galvenā mācība, kas paralēli atklāja reliģiju nozīmi un jēgu cilvēku dzīvē. Atklājās, ka Eiropa ir sekulāra, reliģija eiropieša dzīvē neieņem salīdzinoši lielu daļu. Noslēgumā apskatījām statistikas datus par reliģiju izplatību Latvijā. Noskaidrojām, ka Vidzemē ir vismazākais ticīgo iedzīvotāju skaits, turpretim Latgalē – vislielākais.

Kopumā lekcija bija saistoša, un tika iegūts visaptverošs priekšstats par šo tik plašo tēmu. Uzskatu, ka šādas nodarbības ir noderīgas jebkuram skolēnam, jo tiek paplašināts redzesloks un izprasti pasaules darbības pamatprincipi.

Paldies Agitai Misānei par nodarbību!

Ieva Paula Drekslere, 11.c.

Jauno filosofu un kulturologu skolas 4. nodarbība

trešdien, 12. aprīlī plkst. 15:15 104. kabinetā

tēma: “Cilvēks reliģiju pasaulē”

Nodarbību vada Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes lektore Agita Misāne

Aicināti visi interesenti!

Jauno politiķu, filozofu un kulturologu papildizglītības skolas 3. nodarbība

2017. gada 28. martā plkst. 10:30 notiks Valmieras sākumskolas zālē.

Tikšanās ar jauno aktrisi IEVU DŽINDŽU, būs iespēja skatīties autobiogrāfisku monoizrādi 1 cēlienā ”Princis” par piedzīvojumu nakti leģendārajā džeza klubā „Ronnie Scots”...

Teksts, režija, izpildījums – Ieva Džindža

Skaņu režisors un komponists – Rūdolfs Iļķēns.

Jauno politiķu skola

Jauno politiķu skolā piedalās gan Valmieras vidusskolēni, gan arī citu Vidzemes skolu skolēni. Ar lektoriem nodrošina un praktiskās nodarbības vada Vidzemes augstskolas pasniedzēji un studenti. Jauno politiķu skolu atbalsta Valmieras pilsētas pašvaldība.