Jauno pedagogu, psihologu un mākslas skolas nodarbība

Izveidots Piektdiena, 05 Decembris 2014

Jau otro reizi šajā gadā pie mums ciemojās projekta vadītāja, Latvijas Universitātes pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes dekāna palīdze Gunta Kraģe. Viņa pie mums viesojās ar divām dzīves pamācošām prezentācijām, kuru informācija mums varētu noderēt turpmākajai karjerai.

Pirmajā tikšanās reizē mums stāstīja par cilvēka pašpietiekamības skalu. Mēs varējām izvērtēt un salīdzināt katra cilvēka prioritātes, mūsu skolas 9. un 10. klasei bija top3 prioritātes- ģimene, nauda un draugi – , taču 11. un 12. klašu skolēnim būtiskākas bija ģimene, izglītība un finanses. Izvērtējām arī, kas ir līderis - tas ir cilvēks, kurš apzinās savas un citu vērtības. G.Kraģe sacīja: „Līderisma iemaņas ir vajadzīgas ikvienam cilvēkam, lai pasauli darītu labāku.” Šī tikšanās man palīdzēja aizdomāties par savām prioritātēm un dzīves vērtībām man apkārt.

Otrajā tikšanās reizē lektore runāja par projektu nozīmi dažādās dzīves sfērās. Grūti varbūt iedomāties, kā izpaužas projekti ikdienā katram no mums. Ļoti vienkārši, mēs katrs plānojam savu dienas grafiku, ko mēs darīsim šodien, rīt, parīt. To sauc par ikdienas projektu. Personālais projekts vairāk attiecas uz nopietnākām lietām- mēs atrodam problēmu, tad izvirzām mērķi, sākam risināt problēmu un iegūstam rezultātu. Visi šie nosacījumi ir obligāti, citādi projekts būs neizdevies.

G. Kraģe sacīja:” Bez labas sadarbības ar partneriem vai kolēģiem nekas labs neiznāks, vajag uzticību un tiešām labu komandas darbu.” Mums bija iespēja apskatīt video klipus, kuros vērojām komandas darbu. Secinājām: nedari otram to, ko nevēlies pats saņemt ; nezāģē zaru, uz kura pats sēdi.

Mums ieteica apmeklēt mājas lapu- www.atbalsts.lu.lv , kurā ir daudz dažādu iespēju, piemēram, atbilstošas datorspēles jauniešiem un karjeras tests, ar kuru palīdzību varam pieņemt lēmumu turpmākajām studijām pēc vidusskolas beigšanas. Tika piedāvāts veidot pašiem savu projektu un piedalīties Lasīšanas dienā 29.maijā, kad būs iespēja lasītmīlošajiem ieinteresēt cilvēkus, kuri tik daudz nelasa, un parādīt, ka lasīt ir svarīgi.

Es visiem iesaku apmeklēt arī turpmākās Jauno pedagogu, psihologu un mākslas skolas nodarbības un smelties daudz iedvesmas, un iegūt labu informāciju, kura noder turpmākajai karjerai un dzīvei.

Uz tikšanos nākamajās nodarbībās!

Alise Folkmane,11.d