Aicina pieteikties Jauno pedagogu un psihologu skolai

Izveidots Trešdiena, 15 Oktobris 2014

Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte (LU PPMF) aicina vidusskolēnus, kuri vēlētos nākotnē studēt pedagoģiju vai psiholoģiju, pieteikties uz Jauno pedagogu un psihologu skolu (JPPS). Nodarbības sāksies sestdien, 18. oktobrī.

Pedagogs un psihologs ir īpašas profesijas, kuru pamatā ir darbs ar cilvēkiem, un Jauno pedagogu un psihologu skola jauniešiem sniegs iespēju labāk izprast sevi, apjaust savas intereses un piemērotību iecerētajai profesijai. Skolā tuvāk varēs iepazīt pedagoģijas un psiholoģijas jomas, pedagoga un psihologa profesiju. Skola sāks jauno mācību gadu ar pirmo nodarbību šo sestdien, 18. oktobrī, plkst.12.00 LU PPMF Jūrmalas gatvē 74/76.

Starp iepriekšējā mācību gada Jauno pedagogu un psihologu skolas absolventēm bija divas Olaines 2. vidusskolas 12.a klases skolnieces Lilita Alute un Anastasija Pavlova, katra no jaunietēm izstrādāja zinātniski pētniecisko darbu savā zinātņu nozarē – psiholoģijā un pedagoģijā.

Lilita Alute stāsta: „Uzzinot par šādu skolu Latvijas Universitātes interneta mājas lapā, nodomāju, ka vajadzētu uzzināt par to kaut ko vairāk. Sapratu, ka tā ir lieliska iespēja iegūt budžeta vietu psiholoģijas programmā. Pieteicos un braucu uz nodarbībām. Vienmēr gribēju strādāt ar cilvēkiem. Gribēju saprast cilvēka dabu un sevi pašu. Vēlējos arī redzēt priecīgus, apmierinātus cilvēkus visapkārt, gribēju lai viņi būtu laimīgi. Tādēļ viņiem ir jāpalīdz. Nolēmu, ka vislabāk to sasniegt var tieši psiholoģijas jomā. Pēc pirmā studiju mēneša varu jau pateikt, ka mana izvēle bija pareiza. Man patīk gan pašas studijas, gan pedagogi. Saprotu, ka esmu jau dažus soļus tuvāk saviem iecerētajiem plāniem. Augstskolā man patīk tas, ka kursa biedri ir ļoti laipni, patīk studiju grafiks un pedagogu pieeja mācības procesam.”

Jauno pedagogu un psihologu skolā nodarbības notiek vienu sestdienu mēnesī līdz pat mācību gada beigām. Tiem JPPS dalībniekiem, kas mācās 12. klasē, mācību gada laikā būs iespēja izstrādāt pētījumu pedagoģijā vai psiholoģijā un mācību gada nobeigumā to prezentēt. Augstāk novērtēto darbu autoriem būs iespēja iegūt budžeta vietu LU PPMF. Lai pieteiktu dalību Jauno pedagogu un psihologu skolā, jāaizpilda pieteikuma anketa LU mājas lapā.

Par Latvijas Universitāti

Latvijas Universitāte dibināta 1919.gadā un ir lielākā un tradīcijām bagātākā augstākās izglītības iestāde Latvijā. Visas 134 LU īstenotās studiju programmas ir akreditētas. Tās 13 fakultātēs un 19 institūtos strādā mūsu valsts vadošie speciālisti dabas, humanitārajās un sociālajās zinātnēs. Universitātes darbības mērķis ir kļūt par starptautiski atzītu Eiropas un pasaules nozīmes zinātnes universitāti, dodot ieguldījumu Latvijas tautsaimniecībā un sabiedrības ilgtspējīgā attīstībā.

Papildu informācija:

PPMF dekāna palīdze