Jauno ķīmiķu skolas noslēgums Latvijas Universitātē

Izveidots Pirmdiena, 23 Aprīlis 2018

WP 20180414 020Sesdien,14.aprīlī, modāmies agrāk nekā pierasts un devāmies ceļā uz Rīgu – Latvijas Universitātes Dabaszinību Akadēmisko centru, kur notika Jauno ķīmiķu skolas šī mācību gada noslēguma pasākums, kurā piedalījās jaunieši no visas Latvijas – pavisam 14 komandas.

Valmieras grupu veidoja Valmieras Valsts ģimnāzijas skolēni - Laura Kokuma, Dens Enrijs Lakučs, Krišjānis Lācis, Undīne Kuple, Lūcija Mende, Alise Bašķe, Paula Patrīcija Kreile, Marija Lukina un Rūjienas vidusskolas skolēni Krista Āboltiņa un Aldis Jānis Pivars.

Sākumā tikām iepazīstināti ar citām komandām un sadalīti grupās, kurās bija 20 cilvēku katrā, lai, šādi sadaloties, apskatītu Ķīmijas fakultātes telpas un laboratorijas.

Pirmajā stacijā (vienā no laboratorijām) noteicām vielu pH līmeni, lai vēlāk ar universālindikatoru un joda šķīdumu noteiktu, kas tā par vielu.

Nākamajās stacijās noteicām vielas pēc to izskata, sarindojām tās pēc smaguma, pēc to krāsas un īpašībām. Mēģinājām atrast šķīdumu nosaukumus pēc to smaržas.

Pasākuma noslēguma daļā notika “ķīmiķu kaujas” - komandas sacentās erudīcijā un zināšanās. Mācījāmies sadarboties komandā, atbildot uz jautājumiem un pildot dažādus uzdevumus, kuru galvenā iezīme bija ķīmija. Uzdevumi bija daudzveidīgi – bija jāatmin krustvārdu mīkla, jāatrisina rēbuss, jāzina drošības zīmes, jāizveido kanēļskābes molekulas modelis, jāmodelē destilēšanas iekārta, un vēl daudzi citi uzdevumi.

Un pēc saliedētā komandas darba, prieks, ka bijām ieguvuši 129(!) punktus, kas mums ļāva kopā ar Rēzeknes komandu (kura arī bija ieguvusi 129 punktus) dalīt 1./2. vietu!!!

WP 20180414 010  IMG 7246WP 20180414 012

Paldies, Jauno ķīmiķu skolas Valmieras grupas vadītājai Laumai Bušai un skolotājai A. Deksnei par iespēju piedzīvot foršas emocijas!

Lūcija Mende 10.a klase