Iepazīstam Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultāti

Izveidots Trešdiena, 21 Marts 2018

WP 20180309 006 WP 20180309 002 IMG-20180320-WA0001

Šī gada 9. martā Valmieras Valsts ģimnāzijas skolēni ar īpašu interesi par ķīmijas priekšmetu devās uz Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultāti, kur tika dota iespēja uzzināt vairāk par iemīļoto priekšmetu.

Nonākot Torņakalna laboratorijā, mūs pārsteidza pazīstama seja-Indriķis Andris Birznieks. Mūsu skolas absolvents mūs iepazīstināja ar laboratoriju un pastāstīja interesantus faktus par ķīmiju. Tad devāmies ekskursijā pa jaunizveidoto Dabaszinātņu māju, aplūkojām ēku un iepazināmies ar LU piedāvātajām iespējām. Latvijas studentu alma mater piedāvā ļoti daudzveidīgu studiju klāstu.

Pēc tam sadalījāmies grupās - praktiskie skolēni palika laboratorijā, taču teorētiķi devās padziļināt savas zināšanas teorētiskajā ķīmijā. Praktiķiem tika dota iespēja pagatavot pašiem savu zeltu - muļķu zeltu, svina jodīdu. Diemžēl mēs nedrīkstējām šo produktu paturēt, jo tas esot indīgs.

Brauciens bija ļoti interesants un noderīgs, jo deva ieskatu ķīmiķa ikdienā un atgādināja, ka jāsāk domāt par nākotnes iespējām. Paldies skolotājām Andai Deksnei, Aijai Antonei un Indriķim Birzniekam par aizraujošo dienu!

11. a klases skolniece Paula Portnaja