“Eksperimenta plānošana laboratorijā”

Izveidots Pirmdiena, 20 Marts 2017

WP 20170309 004 WP 20170309 001

Lai gan ir saspringts olimpiāžu un konkursu laiks, tomēr daudzi skolēni atrod laiku arī papildnodarbībām. 9. martā notika kārtējā Jauno ķīmiķu skolas nodarbība.

Šoreiz uzsvars tika vērsts uz pašu eksperimentu – kā to labāk izplānot, kā veikt eksperimenta novērošanu un dokumentēšanu, kā pēc novērotā veikt secinājumus, kā noformēt rezultātu, kā analizēt paveikto. Protams, ka teorija tika saistīta ar praktiskiem uzdevumiem. Pirmais no tiem – jāpierāda, kas ir 6 dotās baltās kristāliskās vielas, ko lietojam sadzīvē. Lai gan sākumā šķita, ka tas ir neiespējami, uzklausot pasniedzējas Laumas padomus, visi veiksmīgi tika ar šo uzdevumu galā.

Otrajā eksperimentā mācījāmies pētīt ziepju burbuļus. Vai burbuļa noturīgums atkarīgs no šķīduma koncentrācijas, varbūt no krāsas, vai ziepju veida? Katrs varēja izvirzīt savu hipotēzi un to arī pārbaudīt.

Ceru, ka katrs nodarbības dalībnieks papildināja savas pētnieciskās un sadarbības prasmes, uzzināja kaut ko jaunu un interesantu.

Skolotāja Anda Deksne