Ne viss ir zelts, kas spīd

Izveidots Pirmdiena, 28 Novembris 2016

WP 20161123 013WP 20161123 004

23. novembrī notika Jauno ķīmiķu skolas 2. nodarbība. Nodarbības sākumā pasniedzēja rosināja spēlēt “Mēmo šovu”, attēlojot priekšmetus, vielas, traukus saistībā ar ķīmiju. Šādi varējām labāk iepazīties ar citu skolu skolēniem.

Galvenais mūsu nodarbības uzdevums šoreiz bija iejusties alķīmiķu lomā, un uzsintezēt tā saucamo “muļķu zeltu”. Kā zināms, alķīmiķi gribēja iegūt universālu metodi, lai visas vielas pārvērstu par zeltu. Mūsu iegūtais savienojums, svina jodīds, patiešām bija zeltainā krāsā, šķīdumā spožie, dzeltenie kristāliņi mirdzēja kā zelts. Lai to iegūtu, mums vajadzēja veikt aprēķinus, svērt, mērīt šķīdumu tilpumus ar mērpipeti un mērcilindru, karsēt maisījumu un filtrēt.

Nodarbība bija ļoti interesanta, iesakām ikvienam izmantot iespēju piedalīties Ķīmiķu skolā!

10.a klases skolnieces - Laura Veite, Linda Ļapere un Renāte Kupriša