3. Jauno ķīmiķu skolas nodarbība

Izveidots Otrdiena, 15 Decembris 2015

img 192611. decembrī notika 3. Jauno ķīmiķu skolas nodarbība, kurā šoreiz skolēni varēja veidot paši savus eksperimentus un tos demonstrēt citiem. Nodarbības sākumā veicām eksperimentu, ar kura palīdzību varēsim pārsteigt ģimeni Ziemassvētkos, izrādās, ka piepūstu balonu var uzspridzināt vien ar apelsīna mizu. Kā? ...Tas lai paliek mūsu noslēpums!

Šajā nodarbībā katrs varēja izvēlēties divus eksperimentus, kurus pats sagatavoja un demonstrēja pārējiem. Uzzinājām, ka cukurs deg, iemācījāmies pagatavot plaukšķeni ar “Pringles” iepakojumu, vērojām dzirksteļošanu traukā starp divām šķidrām vielām un uzzinājām, kā vielu var aizdedzināt bez liesmas. Pārsteidzoši, ka brīnumsvecītes var degt arī iegremdētas ūdenī! Bija interesanti, jautri, daži eksperimenti bija tik iespaidīgi, ka tiem tika veltītas skaļas emocijas.

Daniela Krista Langina 10.a klase