Jauno Juristu skolas nodarbība kārtējā nodarbība

2017. gada 18. aprīlī plkst. 15:15 223. kabinetā

"Konstitucionālās tiesības. Konstitucionālo tiesību jēdziens, objekts un priekšmets. Konstitucionālo tiesību zināšanas un to izmantošana."

Nodarbību vadīs Juridiskās koledžas pasniedzēja Ruta Mekša.

Jauno juristu skola aicina

28. martā plkst. 15:15

223. kabinetā

uz nodarbību

“Krimināltiesības un Kriminālprocesa tiesību priekšmets.”

 

Nodarbību vadīs Juridiskās koledžas docētāja

Iveta Štrausa

Jauno Juristu skolas nodarbība

2017. gada 28. februārī

plkst. 15:15 – 17:00

Jauno Juristu skolas nodarbība

223. kabinetā

 

Tēma: Jurista profesija. Juridisko zināšanu nepieciešamība mūsdienās. Tiesību nozares.

Nodarbību vadīs LZA īstenais loceklis, tiesību zinātņu doktors, habilitētais politikas zinātņu doktors un Juridiskās koledžas direktors Dr. Tālavs Jundzis.

Jauno juristu skolas nodarbība Latvijas Republikas Augstākajā Tiesā

100 1339Otrdien, 3.novembrī, 7 skolēni viesojās Latvijas Republikas Augstākajā tiesā. Tikāmies ar Augstākās tiesas priekšsēdētāju Ivaru Bičkoviču, kurš pastāstīja par Latvijas tiesu sistēmu un to, kā lietas nonāk no Rajona jeb pirmās instances tiesas līdz Augstākajai jeb trešās instances tiesai.

Pirms tikšanās mums bija unikāla iespēja noklausīties tiesas spriedumu. Šī iespēja bija unikāla, jo pārsvarā tiesā viss notiekot rakstiski, bet mutiski - vien pāris reizes gadā.
Filmās redzēts, ka aizturētos tur restu nožogojumā, arī tur tāds ir bijis, taču ne ilgi, jo turēšana aiz restēm tiesas laikā esot pazemojoši un tas pārkāpjot cilvēktiesības. Tagad apsūdzētos tur aiz vienkārša koka sola, kas ir aptuveni metru augsts un to pieskata apsardze.

Fragmentu no restēm, kas bijušas, mēs redzējām tiesas muzejā, kas atrodas tiesas ēkas pagrabstāvā un kurā ir daudz grāmatu un informācijas par tiesu pirmās brīvvalsts laikā un šodien. Muzejs ir pavisam maziņš, tāpēc neietilpst muzeju sarakstos un apmeklētājiem ir pieejams tikai tad, ja tie ieradušies ekskursijā uz tiesu.

Nodarbības gaitā iepazināmies arī ar "Zaļo zāli" jeb telpu, kurā pulcējās ministri, kuriem arī šodien bija paredzēta sēdē. Beigās mums iedāvināja bukletu grāmatas, kurās vēl sīkāk aprakstīts viss par Augstāko tiesu Latvijas valstī. Tā beidzās mūsu mazā, taču informācijas bagātā nodarbība Latvijas Republikas Augstākajā tiesā.

Ilva Kalniņa, 10.C klases skolniece

Jauno juristu skola

Arī Jauno juristu skola, ko vada juridisko zinātņu doktors Tālavs Jundzis, turpina šogad darbu un reizi mēnesī aicina interesentus uz nodarbībām. Skola tiek organizēta sadarbībā ar Juridisko koledžu.

2011. Copyright © Valmieras Valsts Ģimnāzija. All rights reserved.
By: Fresh Joomla templates