Jauno fiziķu skolas nodarbība Valmieras Valsts ģimnāzijā 5. martā „Elektronika”

Izveidots Ceturtdiena, 10 Marts 2016

Šī Jauno fiziķu skolas nodarbība tika veltīta tēmai, kas skolās tiek maz apskatīta – elektronikai. Nodarbības sākumā populārzinātniskās lekcijās bija iespējams iepazīties ar jaunu skaitīšanas – bināro – sistēmu Andra Locāna vadībā, kas ir ļoti būtiski, ja interesē noskaidrot, kā domā dators. Lekcijas laikā skolēni mācījās saskaitīt un reizināt binārajā skaitīšanas sistēmā. Otrā populārzinātniskā lekcijā Virgīnija Liepiņa parādīja kā šo matemātiku pielietot, lai izveidotu datoru. Varēja uzzināt, kas ir tranzistors, kāpēc tam ir trīs kājas  un kāda nozīme ir pusvadītājiem: silīcijam un germānijam. Kā ievads praktiskajai daļai, tika aplūkoti dažādi loģiskie operatori.

Praktiskajā darbā skolēniem bija iespēja pašiem salikt loģiskos elementus no elektroniskajām komponentēm un pārliecināties, ka pamatķieģelīšus datora smadzenēm var salikt ar savām rokām.  Bija iespēja iepazīties ar tādām elektronikas komponentēm kā diodes, tranzistori un rezistori.

Foto no nodarbības pieejami: https://plus.google.com/u/0/photos/107232155771473446148/albums/6259945744129159665