Jauno fiziķu skolas nodarbība Valmieras Valsts ģimnāzijā 23. janvārī „Enerģisks sestdienas rīts”

Izveidots Otrdiena, 26 Janvāris 2016

img 1414img 1415img 1416

Kārtējā Jauno fiziķu skolas nodarbība Valmieras Valsts ģimnāzijā tika veltīta enerģijas tēmai. Sanākušie skolēni nodarbības pirmajā daļā noklausījās divus populārzinātniskus stāstus, kuros tika apskatīti dažādi enerģijas veidi. Kā piemērs tika aplūkots priekšmets, kuram var piešķirt dažādas enerģijas: gravitācijas, kinētisko, siltuma, elastības, ķīmisko un elektrisko enerģiju, kā arī tika parādītas formulas, ko izmanto aprēķiniem. Otrā stāstā tika aplūkots ekstremāls enerģijas iegūšanas veids – kodolreakcijas. Tika pastāstīts, kā notiek urāna sabrukšana un kādus enerģijas apmērus ir iespējams iegūt ar atombumbu.

Nodarbības praktiskajā daļā skolēniem bija iespēja pārbaudīt savas inženiertehniskās spējas no pieejamiem materiāliem konstruējot smilšu turbīnu. Kā jau šādā darbā tas pierasts – bija jāsaskarās ar dažādām problēmām un jādomā tām asprātīgi risinājumi, bet beigās visiem izdevās iedarbināt savas turbīnas un iegūt nedaudz enerģijas, kā arī izrēķināt savas konstrukcijas lietderību.