Mediķu skolas nodarbībās

Izveidots Ceturtdiena, 14 Decembris 2017

IMG-20171212-WA0001   Jauniešus interesē medicīna un veselības aprūpe, tāpēc mediķu skolas nodarbības ir iecienītas skolēnu vidū.

Oktobra nodarbības tēma bija vakcinācija - runājām par to, kādēļ būtu jāvakcinējas, un par slimībām, kurām tā ļoti nepieciešama, piemēram, ērču encefalīts. Nākamajā reizē apspriedām mutes higiēnu un to, ko piedāvā mūsdienu zobārstniecība. Taču aizraujošākā nodarbība bija 6. decembrī, kad pie mums viesojās oftalmologi. Ievadā tikāmies ar šo nodarbību galveno organizatoru- Edgaru Žukovski, Rīgas Stradiņa universitātes komunikācijas departamenta mārketinga projektu vadītāju. Viņš pastāstīja par iespēju piedalīties konkursā, kurā jāuzraksta populārzinātnisks raksts par kādu aktuālu veselības problēmu un balvā būs iespēja piedalīties zinātniskajās konferencēs RSU. Tālāk uzstājās acu ārsts un divi rezidenti no Rīgas Stradiņa universitātes, kuri iepazīstināja ar acs uzbūvi un iespējamām acs traumām.

Ļoti interesantas ir praktiskās nodarbības, tās sniedz vislielāko ieguldījumu nākotnes profesijas izvēlē - un šoreiz bija iespēja iemēģināt roku acs griešanā un šūšanā. Aicinām arī citus skolēnus pievienoties mediķu skolai!

Savās pārdomās dalījās Anete Mālkalne, Alise Krastiņa

10. a klases skolnieces