RSU Jauno mediķu akadēmijas VVĢ filiāles 2. nodarbība

Izveidots Pirmdiena, 27 Novembris 2017

RSU Jauno mediķu akadēmijas Valmieras Valsts ģimnāzijas filiāles 2.nodarbība – Mutes dobuma kopšana.

20171122 150149Trešdien, 22.novembrī norisinājās Rīgas Stradiņa universitātes Valmieras Valsts ģimnāzijas filiāles Jauno mediķu akadēmijas nodarbība. Šoreiz tēma bija par mutes dobuma kopšanu, ko pasniedza topošā zobu higiēniste Baiba Šulce.

Nodarbības laikā uzzinājām, vai tieši otrādi – nostiprinājām zināšanas par mutes dobuma kopšanu. Kā zināms, tad zobiem nav funkcija tikai sagremot ēdienu, bet tā arī ir cilvēka vizītkarte. Noskaidrojām, ka zobus labāk tīrīt pusstundu pēc ēšanas, kad pH līmenis atkal būtu normas robežās, kā arī to, ka, tīrot zobus, katru reizi sākt no citas vietas, lai visi būtu pilnvērtīgi apkopti. Runājot par zobu pastām, balinošās labāk nelietot regulāri, jo to sastāvā ir ūdeņraža peroksīdi, fermenti un skābes, kas izrauj no emaljas tumšās daļiņas, taču, lietojot to regulāri, zobi var kļūt poraini un pelēcīgi. Lai novērstu smaganu atkāpšanos, jālieto zobu pastas, kas paredzētas jūtīgiem zobiem, pret iekaisumu – pretiekaisuma, kurās ir ārstniecisko augu ekstrakti.

Nodarbība kopumā bija ļoti interesanta un noderīga, paldies Baibai Šulcei par izglītojošo trešdienas pēcpusdienu. Uz tikšanos nākamajās Jauno Mediķu skolas nodarbībās!

Evelīna Elva Sirmā, 10a