Jauno mediķu akadēmijas izbraukuma nodarbība

Izveidots Trešdiena, 03 Mai 2017

whatsapp image 2017-05-02 at 17.08.12Šī gada 25. aprīļa rītā skolēni no Valmieras skolām devās uz Rīgu, uz jau pēdējo Rīgas Stradiņa universitātes Valmieras Valsts ģimnāzijas filiāles Jauno mediķu akadēmijas nodarbību, kura norisinājās Rīgas Stradiņa universitātē.

Nodarbības sākumā Rehabilitācijas fakultātes dekāne, Dr.med.,asoc.prof. Signe Tomsone vadīja lekciju par rehabilitācijas nozīmi veselības traucējumu seku mazināšanā, kurā uzzinājām, kas ir rehabilitācija, kāda tai ir loma cilvēku ikdienā, kas ir cilvēka funkcionēšana un nespēja un kā tā ietekmē cilvēku dzīvi. Tāpat bija ļoti interesanti iepazīties ar iespējamajām studiju programmām šajā nozarē, kā - audiologopēdija, ergoterapija, fizioterapija, ortozēšana protozēšana, uzturs un mākslas terapija.

Pēc nodarbības mūs sadalīja divās grupiņās, lai dotos apskatīties simulatorus. Mums bija iespēja paņemt asins paraugu no rokas, veikt sirds masāžu, varējām apskatīt, kādas manipulācijas tiek veiktas, izmantojot simulatorus, kā, piemēram, dzemdības, kurās iespējams iestatīt, ka māte kliedz visu dzemdību laiku, vai arī jaundzimušais raud visas apskates laikā, kad tiek ievadītas zāles. Bija ļoti aizraujoši vērot šos visus simulatorus, kuri likās kā dzīvi cilvēki- tie elpoja, spēja ar acu zīlītēm reaģēt uz gaismu, tiem bija vēnas un pukstēja sirds, un ar tiem medicīnas studenti spēj darīt teju jebko- pieņemt dzemdības, veikt ķeizargriezienu, nolasīt sirds kardiogrammu, ievadīt zāles, veikt operācijas, pievienojot mākslīgās asinis, lai visu pēc iespējas vairāk tuvinātu reālām situācijām.

Un tad pienāca ilgi gaidītais mirklis, skolēniem tika izsniegti sertifikāti, kā apliecinājums tam, ka 16 izglītojamās stundas, laikaposmā no pagājuša gada 19. oktobra līdz šī gada 25. aprīlim, esam cītīgi sēdējuši un ar interesi klausījušies kopumā astoņās nodarbībās dažādās medicīnas jomās, kā anestezioloģija un reanimatoloģija, ķirurģija, psihoterapija un psihosomatika, iekšķīgo slimību diagnostika, mikrobioloģija, sabiedrības veselība un rehabilitācija.

Vēlamies teikt milzīgu paldies Komunikācijas departamenta mārketinga nodaļas projektu vadītājam Edgaram Žukovskim par nodarbību koordinēšanu un skolēnu informēšanu par nodarbībām. Tāpat milzīgs paldies visiem nodarbību vadītājiem, kuri atrada laiku, lai dotos uz Valmieru, un mūs iepazīstinātu ar dažādām medicīnas nozarēm, kas noteikti daudziem no mums lika saprast, vai medicīna ir mūsu aicinājums. Un, protams, paldies skolēniem par pacietību un izturību, pavadot šīs stundas un iepazīstot medicīnu!

Diāna Nummure 12.b klase