Jauno mediķu akadēmijas nodarbība

Izveidots Trešdiena, 03 Mai 2017

Šī gada 12. aprīlī Valmieras Valsts ģimnāzijā norisinājās jau priekšpēdējā Rīgas Stradiņa universitātes Valmieras Valsts ģimnāzijas filiāles Jauno mediķu akadēmijas nodarbība. Šoreiz nodarbību vadīja studiju programmas „Sabiedrības veselība” vadītāja, pētniece Signe Subatniece, kura sīkāk iepazīstināja ar tēmu- sabiedrības veselība.

Nodarbības laikā viņa pastāstīja par savu ceļu līdz iegūtajai profesijai, kurš sākumā, mums par pārsteigumu, nemaz nebija saistīts ar šo jomu.  Tālāk mums paskaidroja sabiedrības veselības definīciju, kurā atklājās, ka sabiedrības veselība ir  ir zinātne par slimību novēršanu, mūža ilguma pagarināšanu un veselības veicināšanu ar organizētu sabiedrības pasākumu palīdzību. Tāpat arī uzzinājām, cik daudzas un dažādas kampaņas, akcijas un reklāmas  tiek veiktas, lai uzlabotu sabiedrības veselību, kā, piemēram, par drošību uz dzelzceļa, alkohola lietošanu, smēķēšanu, vakcinēšanos un citām sabiedrības veselībai aktuālām tēmām, kurām vajadzētu pievērst lielāku uzmanību, lai uzlabotu savu veselību, jo sabiedrību veido ikkatrs no mums. Nobeigumā mūs iepazīstināja ar Rīgas Stradiņu universitātes izglītības iespējām sabiedrības veselības jomā.

Liels paldies studiju programmas „Sabiedrības veselība” vadītājai, pētniecei Signei Subatniecei par nodarbību, un ar nepacietību gaidām Rīgas Stradiņa universitātes Valmieras Valsts ģimnāzijas filiāles Jauno mediķu akadēmijas izbraukuma nodarbību, kura norisināsies 25. aprīlī Rīgā, Rīgas Stradiņa universitātē.

Diāna Nummure, 12.b klase