Kārtējā Jauno mediķu akadēmijas nodarbība

Izveidots Trešdiena, 05 Aprīlis 2017

20170301 161005 20170301 165630

Šī gada 1. martā skolēni no Valmieras skolām tikās Valmieras Valsts ģimnāzijā uz jau piekto Rīgas Stradiņu universitātes Valmieras Valsts ģimnāzijas filiāles Jauno mediķu akadēmijas nodarbību. Šajā reizē Dr. med. Ingus Skadiņš vadīja nodarbību mikrobioloģijas nozarē par baktēriju daudzveidību dabā, un to diagnostiku labotratorijas apstākļos.

Nodarbības laikā Dr.med. Ingus Skadiņš pastāstīja, kas ir mikrobioloģija, ka tā pēta mikroorganismus, kā baktērijas, rauga un pelējuma sēnītes, un vīrusus. Viņš sīkāk iepazīstināja ar baktēriju diagnostiku laboratorijā, kurā uzzinājām, ka baktēriju kultivēšanai (audzēšana laboratorijas apstākļos) tiek izmantotas dažādas barotnes, kurām bija interesanti nosaukumi, kā, piemēram, šokolādes agars un asins agars, kuras bija arī iespējams apskatīt nodarbības laikā. Tāpat skolēni tika iepazīstināti ar dažāda veida baktērijām, kuras izraisa slimības, kā tuberkuloze, gonoreja, sifiliss un difterija.

Nodarbības otrajā daļā mums tika uzdots uzdevums. Bija informācija par pacienta sūdzībām un klīnisko izpausmi, un mums bija jānosaka, kura baktērija ir izraisījusi dotos simptomus, bija arī praktisks uzdevums, kurā veicām lateksa aglutinācijas testu - baktēriju uzsējumu, lai indentificētu baktēriju- streptokoku.

Šajā mācību gadā jau esam iepazinušies ar daudzām un ļoti dažādām medicīnas nozarēm, kā anestezioloģija un reanimatoloģija, ķirurģija, psihoterapija un psihosomatika, iekšķīgo slimību diagnostika. Vēlamies teikt milzīgu paldies Dr.med. Ingum Skadiņam par brīnišķīgo nodarbību!

Diāna Nummure 12.b klase