No pacienta sūdzībām līdz diagnozei

Izveidots Pirmdiena, 20 Marts 2017

Š.g. 1. februārī Valmieras Valsts ģimnāzijā jau ceturto reizi norisinājās Rīgas Stradiņu universitātes Valmieras Valsts ģimnāzijas filiāles Jauno mediķu akadēmijas nodarbība. Šoreiz nodarbību vadīja Dr. Sergejs Babikovs, kurš sīkāk pastāstīja par klīniskās diagnostikas pamatiem un kā ārstam nokļūt līdz precīzai diagnozei.

Viņš atklāja, ka visa pamatā ir nepieciešama iztēle, lai atklātu pacienta diagnozi. Nodarbības laikā sīkāk uzzinājām par ārsta galvenajiem pienākumiem, lai izzinātu cilvēku problēmu cēloņus, par klīniskās domāšanas principiem, tāpat arī kādas darbības ir jāveic ārstam, lai atklātu diagnozi. Izrādās, ka intervija ar pacientu diagnozes atklāšanai dod 75%, kamēr izmeklējumi tikai 25%. Izrādās, ka ārstam apskates laikā nepieciešams veikt diagnostisko aptaustīšanu, perkusijas un auskultāciju jeb izklausīšanu. Interesanti, ka pat kautrīgākie klausītāji varēja uzdot viņam jautājumus, sūtot tos uz viņa telefona numuru lietotnē „whatsapp”.

Otrajā nodarbības daļā kopā ar Dr. Sergeja Babikova asistentu Semu (manekenu) klausījāmies normālu cilvēka sirdsdarbību un elpošanu. Tad salīdzinājām skaņu atšķirības, kad cilvēkam, piemēram, ir ūdens plaušās vai kāds svešķermenis iekļuvis tajās.

Milzīgs paldies Dr. Sergejam Babikovam par aizraujošo nodarbību!

 

Diāna Nummure 12. B klase

2011. Copyright © Valmieras Valsts Ģimnāzija. All rights reserved.
By: Fresh Joomla templates