Jauno mediķu akadēmijas 2. un 3. nodarbība

Izveidots Pirmdiena, 05 Decembris 2016

IMG 8599IMG 8600

   Šī gada 23. novembrī un 2. decembrī norisinājās Rīgas Stradiņu universitātes Jauno mediķu akadēmijas Valmieras Valsts ģimnāzijas filiāles otrā un trešā nodarbība.

   Otrajā mediķu akadēmijas nodarbībā ārsts un ķirurgs, kā arī Valmieras Valsts ģimnāzijas absolvents Jānis Rudzītis sīkāk pastāstīja par ķirurģiju, tās vēsturi, kas izrādījās ir ļoti sena un datējama jau pirms mūsu ēras, par viņa ceļu līdz šādai profesijas izvēlei, ķirurgu iedalījumu sīkāk, par ķirurga pienākumiem, kuri kā viņš pats smējās nav tikai griezt vaļā un šūt ciet, par ķirurga nepieciešamajiem instrumentiem, to dažādību un tehnoloģijas attīstību.

   Savukārt trešajā Jauno mediķu akadēmijas nodarbībā, kura norisinājās jau nākamajā nedēļā, profesore Dr. med. Gunta Ancāne psihoterapijas un psihosomatikas nozarē runāja par to, kas ir kompleksi un kā tikt no tiem vaļā, lai veidotu skaistu un panākumiem bagātu dzīvi. Šīs nodarbības sākumā vispirms uzzinājām, kas ir veselība un ka veselību var skaidrot ar vienu vārdu –labsajūta. Diskutējām par emociju nozīmi cilvēka dzīvē, kā tiek klasificētas emocijas un kā tās ietekmē mūsu veselību, tāpat arī analizējām emocijas izpausmi dažādos mākslas darbos. Uzzinājām, ka Aristoteļa dzīves filosofija ir arī mūsdienu pamats jeb „cieņpilnas attiecības pret citiem, sākas ar cieņu pret sevi”. Nedaudz pieskārāmies mūžīgajam jautājumam- kas ir dzīves jēga- un runājām par cilvēka krīzēm un atšķirību starp ķermeņa un emocionālajām ciešanām. Šī nodarbība lika apjaust mūsu emociju nozīmi, saprast, ka nav labu un sliktu emociju un, cik ļoti emocijas ietekmē mūsu ikdienu, kā arī, ka dzīve vienmēr ir nerimstoša attīstība, kas, lai gan ir pilna ar krīzēm, bet vienmēr ies uz augšu.

Milzīgs paldies ķirurgam Jānim Rudzītim un profesorei Dr. med. Guntai Ancānei par interesantajām nodarbībām!

Diāna Nummure 12.b klase

2011. Copyright © Valmieras Valsts Ģimnāzija. All rights reserved.
By: Fresh Joomla templates