Jauno mediķu akadēmijas 2. nodarbība

notiks 2017.gada 22.novembrī plkst.15.00

Valmieras Valsts ģimnāzijā.

Tēma - Traumatoloģija.

Pasniedzējs - profesors Andris Jumtiņš.

Jauno mediķu akadēmijas 1. nodarbība

RSU Jauno mediķu akadēmijas Valmieras Valsts ģimnāzijas filiāles 1.nodarbība jau šodien,

18.oktobrī plkst.15.00 Valmieras Valsts ģimnāzijā.

Tēma - Pediatrija.

Jauno mediķu akadēmijas izbraukuma nodarbība

whatsapp image 2017-05-02 at 17.08.12Šī gada 25. aprīļa rītā skolēni no Valmieras skolām devās uz Rīgu, uz jau pēdējo Rīgas Stradiņa universitātes Valmieras Valsts ģimnāzijas filiāles Jauno mediķu akadēmijas nodarbību, kura norisinājās Rīgas Stradiņa universitātē.

Nodarbības sākumā Rehabilitācijas fakultātes dekāne, Dr.med.,asoc.prof. Signe Tomsone vadīja lekciju par rehabilitācijas nozīmi veselības traucējumu seku mazināšanā, kurā uzzinājām, kas ir rehabilitācija, kāda tai ir loma cilvēku ikdienā, kas ir cilvēka funkcionēšana un nespēja un kā tā ietekmē cilvēku dzīvi. Tāpat bija ļoti interesanti iepazīties ar iespējamajām studiju programmām šajā nozarē, kā - audiologopēdija, ergoterapija, fizioterapija, ortozēšana protozēšana, uzturs un mākslas terapija.

Pēc nodarbības mūs sadalīja divās grupiņās, lai dotos apskatīties simulatorus. Mums bija iespēja paņemt asins paraugu no rokas, veikt sirds masāžu, varējām apskatīt, kādas manipulācijas tiek veiktas, izmantojot simulatorus, kā, piemēram, dzemdības, kurās iespējams iestatīt, ka māte kliedz visu dzemdību laiku, vai arī jaundzimušais raud visas apskates laikā, kad tiek ievadītas zāles. Bija ļoti aizraujoši vērot šos visus simulatorus, kuri likās kā dzīvi cilvēki- tie elpoja, spēja ar acu zīlītēm reaģēt uz gaismu, tiem bija vēnas un pukstēja sirds, un ar tiem medicīnas studenti spēj darīt teju jebko- pieņemt dzemdības, veikt ķeizargriezienu, nolasīt sirds kardiogrammu, ievadīt zāles, veikt operācijas, pievienojot mākslīgās asinis, lai visu pēc iespējas vairāk tuvinātu reālām situācijām.

Un tad pienāca ilgi gaidītais mirklis, skolēniem tika izsniegti sertifikāti, kā apliecinājums tam, ka 16 izglītojamās stundas, laikaposmā no pagājuša gada 19. oktobra līdz šī gada 25. aprīlim, esam cītīgi sēdējuši un ar interesi klausījušies kopumā astoņās nodarbībās dažādās medicīnas jomās, kā anestezioloģija un reanimatoloģija, ķirurģija, psihoterapija un psihosomatika, iekšķīgo slimību diagnostika, mikrobioloģija, sabiedrības veselība un rehabilitācija.

Vēlamies teikt milzīgu paldies Komunikācijas departamenta mārketinga nodaļas projektu vadītājam Edgaram Žukovskim par nodarbību koordinēšanu un skolēnu informēšanu par nodarbībām. Tāpat milzīgs paldies visiem nodarbību vadītājiem, kuri atrada laiku, lai dotos uz Valmieru, un mūs iepazīstinātu ar dažādām medicīnas nozarēm, kas noteikti daudziem no mums lika saprast, vai medicīna ir mūsu aicinājums. Un, protams, paldies skolēniem par pacietību un izturību, pavadot šīs stundas un iepazīstot medicīnu!

Diāna Nummure 12.b klase

Jauno mediķu akadēmijas nodarbība

Šī gada 12. aprīlī Valmieras Valsts ģimnāzijā norisinājās jau priekšpēdējā Rīgas Stradiņa universitātes Valmieras Valsts ģimnāzijas filiāles Jauno mediķu akadēmijas nodarbība. Šoreiz nodarbību vadīja studiju programmas „Sabiedrības veselība” vadītāja, pētniece Signe Subatniece, kura sīkāk iepazīstināja ar tēmu- sabiedrības veselība.

Nodarbības laikā viņa pastāstīja par savu ceļu līdz iegūtajai profesijai, kurš sākumā, mums par pārsteigumu, nemaz nebija saistīts ar šo jomu.  Tālāk mums paskaidroja sabiedrības veselības definīciju, kurā atklājās, ka sabiedrības veselība ir  ir zinātne par slimību novēršanu, mūža ilguma pagarināšanu un veselības veicināšanu ar organizētu sabiedrības pasākumu palīdzību. Tāpat arī uzzinājām, cik daudzas un dažādas kampaņas, akcijas un reklāmas  tiek veiktas, lai uzlabotu sabiedrības veselību, kā, piemēram, par drošību uz dzelzceļa, alkohola lietošanu, smēķēšanu, vakcinēšanos un citām sabiedrības veselībai aktuālām tēmām, kurām vajadzētu pievērst lielāku uzmanību, lai uzlabotu savu veselību, jo sabiedrību veido ikkatrs no mums. Nobeigumā mūs iepazīstināja ar Rīgas Stradiņu universitātes izglītības iespējām sabiedrības veselības jomā.

Liels paldies studiju programmas „Sabiedrības veselība” vadītājai, pētniecei Signei Subatniecei par nodarbību, un ar nepacietību gaidām Rīgas Stradiņa universitātes Valmieras Valsts ģimnāzijas filiāles Jauno mediķu akadēmijas izbraukuma nodarbību, kura norisināsies 25. aprīlī Rīgā, Rīgas Stradiņa universitātē.

Diāna Nummure, 12.b klase

RSU Jauno mediķu akadēmijas Valmieras Valsts ģimnāzijas 7. nodarbība

12. aprīlī, trešdien, plkst. 15.00

Vieta – Valmieras Valsts ģimnāzijas 223.kab.

Tēma - Sabiedrības veselība- vai mūsdienās tas ir svarīgi?

Apraksts - Nodarbībā skaidrosim sabiedrības veselības jēdzienu, apskatīsim dažādas sabiedrības veselības problēmu grupas, meklēsim problēmu  risinājumus. Analizēsim sabiedrības veselības un medicīnas attiecības.

Medicīnas nozare -  Sabiedrības veselība

Nodarbību vadīs – Studiju programmas Sabiedrības veselība vadītāja, pētniece Signe Subatniece