RSU Jauno mediķu akadēmiju absolvē 48 Valmieras vidusskolēni

V JMA 1Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā 8. maijā norisinājās Jauno mediķu akadēmijas Valmieras filiāles noslēguma pasākums, kurā pulcējās jaunieši no Valmieras. Visa mācību gada garumā RSU docētāju un ārstu vadībā viņi iepazina mediķa profesiju un guva pirmo ieskatu traumatoloģijā, ķirurģijā, anestezioloģijā, stomatoloģijā, rehabilitācijā, māszinībās un citās jomās.

RSU Jauno mediķu akadēmija (JMA) ir neformālās izglītības projekts, kas tika aizsākts 2014. gadā. Tas ir domāts 11. un 12. klases skolēniem, kuri apsver iespēju kļūt par mediķiem. Sākotnēji nodarbības notika tikai Rīgā, taču, reaģējot uz lielu skolēnu interesi, 2016. gadā tika izveidota pirmā JMA reģionālā filiāle, kas ir bāzēta Valmieras Valsts ģimnāzijā. Divu gadu laikā nodarbību cikls ir pulcējis teju 100 vidusskolēnu no Valmieras vidusskolām.

JMA nodarbības Valmierā notika no oktobra līdz aprīlim, reizi mēnesī darbadienu vakaros. Savukārt pasākuma noslēgumā 8. maijā jaunieši tikai uzaicināti uz RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centru, lai saņemtu sertifikātu par JMA absolvēšanu. Pasākuma ietvaros JMA dalībniekiem bija iespēja izmēģināt mulāžas, mācību lelles un simulatorus, kas tiek izmantoti studiju procesā, apgūstot nepieciešamās zināšanas, iemaņas un prasmes darbam ar pacientu.

RSU veselības studiju prorektors prof. Guntis Bahs uzsver, ka dalība JMA ir iespēja jaunietim – topošajam studentam – pirms nozīmīgā lēmuma pieņemšanas par studiju virzienu saprast, vai viņš tiešām grib kļūt par ārstu, jo šis lēmums ietekmē viņa un viņa ģimenes turpmāko dzīvi. "Šī ir lieliska iespēja ieskatīties medicīnas studiju aizkulisēs un tikties ar universitātes docētājiem. Savukārt universitātei akadēmija ļauj piesaistīt Latvijas motivētākos studentus, kas, kā ceram, samazinās studentu atbirumu pirmajā kursā".

Pieteikšanās JMA nākamajai sezonai 2018. / 2019. mācību gadā norisināsies septembrī. Aktuālāka informācija par projektu ir pieejama RSU mājaslapā – https://www.rsu.lv/jauno-mediku-akademija

5. nodarbība

RSU Jauno mediķu akadēmijas Valmieras Valsts ģimnāzijas filiāles 5.nodarbība šo trešdien,

21.februārī plkst.15.00 - Valmieras Valsts ģimnāzijā.

Tēma - Dermatoveneroloģija.

Nodarbība atcelta

Profesora slimības dēļ, Jauno mediķu akadēmijas nodarbība pārcelta uz 7.februāri plkst.15.00 (šodien nenotiek).

Mediķu skolas nodarbībās

IMG-20171212-WA0001   Jauniešus interesē medicīna un veselības aprūpe, tāpēc mediķu skolas nodarbības ir iecienītas skolēnu vidū.

Oktobra nodarbības tēma bija vakcinācija - runājām par to, kādēļ būtu jāvakcinējas, un par slimībām, kurām tā ļoti nepieciešama, piemēram, ērču encefalīts. Nākamajā reizē apspriedām mutes higiēnu un to, ko piedāvā mūsdienu zobārstniecība. Taču aizraujošākā nodarbība bija 6. decembrī, kad pie mums viesojās oftalmologi. Ievadā tikāmies ar šo nodarbību galveno organizatoru- Edgaru Žukovski, Rīgas Stradiņa universitātes komunikācijas departamenta mārketinga projektu vadītāju. Viņš pastāstīja par iespēju piedalīties konkursā, kurā jāuzraksta populārzinātnisks raksts par kādu aktuālu veselības problēmu un balvā būs iespēja piedalīties zinātniskajās konferencēs RSU. Tālāk uzstājās acu ārsts un divi rezidenti no Rīgas Stradiņa universitātes, kuri iepazīstināja ar acs uzbūvi un iespējamām acs traumām.

Ļoti interesantas ir praktiskās nodarbības, tās sniedz vislielāko ieguldījumu nākotnes profesijas izvēlē - un šoreiz bija iespēja iemēģināt roku acs griešanā un šūšanā. Aicinām arī citus skolēnus pievienoties mediķu skolai!

Savās pārdomās dalījās Anete Mālkalne, Alise Krastiņa

10. a klases skolnieces

Jauno mediķu akadēmijas 3. nodarbība

RSU Jauno mediķu akadēmijas Valmieras Valsts ģimnāzijas filiāles 3.nodarbība notiks

trešdien, 6.decembrī plkst.15.00

Valmieras Valsts ģimnāzijā.

Tēma - Oftalmoloģija (acu ārsts).