Lekcija „Demokrātija un dažādība: no vergu kuģiem līdz baltajam namam”.

Izveidots Trešdiena, 15 Februāris 2012

9. februārī Valmieras Valsts ģimnāzijā un Vidzemes Augstskolā viesojās ASV Hovarda universitātes profesors, Dr.Ph. Maikls Freizers (Michael Frazier) un cilvēktiesību aktīvists Džordžs Stīls (George Steele), lai uzstātos ar publisku lekciju par rasisma un diskriminācijas jautājumiem „Demokrātija un dažādība: no vergu kuģiem līdz baltajam namam". Februāris ASV ir Afroamerikāņu vēstures mēnesis un tajā tradicionāli atceras un godina āfrikāņu izcelsmes amerikāņu kultūru un vēsturi.

Maikls Freizers stāsta, ka šīs lekcijas mērķis ir dalīties ar cilvēkiem par dažādību, cilvēktiesībām un afroamerikāņu pieredzi, parādīt to kā caur grūtiem laikiem pārvarēta plaisa starp diskrimināciju, kļūstot par vienu no lielākajiem spēlētājiem amerikāņu sabiedrībā. Džordžs Stīls, kas ir šī projekta koordinators ASV vēstniecībā, piemin, ka vēlējies sadarboties tieši ar Maiklu Freizeru, jo viņš ir lielisks stāstītājs un ļoti labi saprot, kā arī māk atainot šo Afroamerikāņu pieredzi.

Doktors Freizers un Džordžs Stīls ar šādu lekciju jau viesojušies divās pilsētās Igaunijā un 8. februārī apmeklējuši Daugavpili. „Mēs esam Valmierā, lai piedāvātu un dalītos ar informāciju, ko studentiem un skolēniem būtu svarīgi zināt, kā arī palīdzēt viņiem labāk izprast ne tikai par afroamerikāņu situāciju vai vēsturi, bet arī par lietas par demokrātiju un dažādību," informē Džordžs Stīls. Džordžs Stīls Latvijā dzīvo kopš 1994. gada. Viņš ir AfroLat biedrības dibinātājs un cilvēktiesību aktīvists. AfroLat biedrības mērķis ir veidot savstarpēju sapratni un iecietību starp visiem cilvēkiem, neatkarīgi no to izcelsmes. Dr.Ph. Maiklam Freizeram ir vairāk nekā 27 gadu pieredze sabiedrības pārvaldībā un starptautiskajās attiecībās Viņš ir strādājis ASV ārlietu resorā, veidojis politiskās kampaņas, darbojies dažādās federālā un lokālā līmeņa pārvaldes iestādēs, trīspadsmit gadus lasījis lekcijas ASV universitātēs, kā arī Kanādā, Dominikānas Republikā, Brazīlijā, Ķīnā, Igaunijā, Japānā, Latvijā, Melnkalnē, Serbijā un Zviedrijā.

Līga Tarbuna Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Foto: Tamāra Visocka