Nodarbība atcelta

Profesora slimības dēļ, Jauno mediķu akadēmijas nodarbība pārcelta uz 7.februāri plkst.15.00 (šodien nenotiek).

Vidzemes Matemātikas skola 2018 janvārisMediķu skolas nodarbībās

IMG-20171212-WA0001   Jauniešus interesē medicīna un veselības aprūpe, tāpēc mediķu skolas nodarbības ir iecienītas skolēnu vidū.

   Oktobra nodarbības tēma bija vakcinācija - runājām par to, kādēļ būtu jāvakcinējas, un par slimībām, kurām tā ļoti nepieciešama, piemēram, ērču encefalīts. Nākamajā reizē apspriedām mutes higiēnu un to, ko piedāvā mūsdienu zobārstniecība. Taču aizraujošākā nodarbība bija 6. decembrī, kad pie mums viesojās oftalmologi. Ievadā tikāmies ar šo nodarbību galveno organizatoru- Edgaru Žukovski, Rīgas Stradiņa universitātes komunikācijas departamenta mārketinga projektu vadītāju. Viņš pastāstīja par iespēju piedalīties konkursā, kurā jāuzraksta populārzinātnisks raksts par kādu aktuālu veselības problēmu un balvā būs iespēja piedalīties zinātniskajās konferencēs RSU. Tālāk uzstājās acu ārsts un divi rezidenti no Rīgas Stradiņa universitātes, kuri iepazīstināja ar acs uzbūvi un iespējamām acs traumām.

Ļoti interesantas ir praktiskās nodarbības, tās sniedz vislielāko ieguldījumu nākotnes profesijas izvēlē - un šoreiz bija iespēja iemēģināt roku acs griešanā un šūšanā. Aicinām arī citus skolēnus pievienoties mediķu skolai!

Savās pārdomās dalījās Anete Mālkalne, Alise Krastiņa

10. a klases skolnieces

Vai sausais ledus patiešām ir sauss?

WP 20171207 011 WP 20171207 025

7.decembrī notika kārtējā Jauno ķīmiķu skolas nodarbība. Šoreiz pasniedzēja Lauma Buša sev līdz bija atvedusi konteineru ar sauso ledu – ogļskābo gāzi cietā agregātstāvoklī. Uzdevums bija nopietns – eksperimentāli noteikt ogļskābās gāzes molmasu. Lai to paveiktu, sausais ledus bija jāsasmalcina piestā, jānosver, jāiztvaicē koniskajā kolbā un jāveic diezgan sarežģīti aprēķini.

Pēc tik nopietniem pētījumiem varējām paši veikt un vērot eksperimentus. Interesanti bija novērot, kā ogļskābā gāze ietekmē skābju – bāzu līdzsvaru un tā rezultātā indikatori maina krāsas. Lielā aizrautībā daži skolēni mēģināja uzgāzēt minerālūdeni, citi mēģināja paātrināt sausā ledus iztvaikošanu ar karstu ūdeni, citi savukārt mēģināja veidot lielus ziepju burbuļus, kas pildīti ar ogļskābo gāzi.

Nepiespiestā un brīvā atmosfērā, pašiem veicot eksperimentus un izdarot atklājumus, laiks pagāja nemanot. Tika iegūtas jaunas zināšanas, pilnveidotas eksperimentālās un sadarbības prasmes, radīta interese veikt un izzināt vēl kādu eksperimentu.

                                                                                    Ķīmijas skolotāja Anda Deksne

Jauno mediķu akadēmijas 3. nodarbība

RSU Jauno mediķu akadēmijas Valmieras Valsts ģimnāzijas filiāles 3.nodarbība notiks

trešdien, 6.decembrī plkst.15.00

Valmieras Valsts ģimnāzijā.

Tēma - Oftalmoloģija (acu ārsts).

2011. Copyright © Valmieras Valsts Ģimnāzija. All rights reserved.
By: Fresh Joomla templates