Profesiju dienas skolēniem

Izveidots Ceturtdiena, 06 Marts 2014

„Profesiju dienās skolēniem”

Valmieras Valsts ģimnāzijas skolnieks Indriķis Andris Birznieks

iepazīstas ar ķīmiķa profesiju AS „Grindeks”

indrikis sandra valmiera„Profesiju dienas skolēniem” uzņēmums „Grindeks” rīko jau piekto gadu, un jauniešu interese par ķīmiju un farmāciju turpina pieaugt. Šogad dalībai projektā bija pieteikušies 111 vidusskolēni no 28 Latvijas pilsētām un novadiem. Izvērtējot atsūtītās pieteikuma vēstules, uzņēmums aicinājis projektā piedalīties 40 jauniešus.

Šodien, 5. martā AS „Grindeks” viesojās Valmieras Valsts ģimnāzijas 10. klases skolnieks Indriķis Andris Birznieks, kurš „Profesiju dienas skolēniem” ietvaros iepazinās ar ķīmiķa profesiju Kvalitātes kontroles laboratorijā.

Savā pieteikuma vēstulē Indriķis Andris rakstīja, ka viņam ļoti interesē un arī labi padodas ķīmija un bioloģija. Indriķis ir piedalījies Jauno ķīmiķu skolas nodarbībās un plāno piedalīties skolas ķīmijas olimpiādē. Puisis uzskata, ka gan ķīmija, gan bioloģija ir ļoti perspektīvas nozares, kurās vienmēr noderēs labi speciālisti. Piedaloties šajā projektā viņš vēlas uzzināt, kādi ir ķīmiķa darba pienākumi zāļu ražošanas uzņēmumā, un kam būtu jāpievērš pastiprināta uzmanība apgūstot mācību vielu skolā.

Vērtējot uzņēmumā „Grindeks” pavadīto dienu, Indriķis Andris uzsvēra, ka viņa interese par farmāciju nav mazinājusies: „Biju izlēmis, ka studēšu ķīmiju, taču nezināju, kuru virzienu izvēlēties. Pēc šīs dienas laikam esmu vairāk nosvēries par labu farmācijai. Biju pārsteigts par straujo darba ritmu laboratorijā, un to, cik daudz un dažādas lietas ķīmiķim jāpaveic. Patika pašam veikt vairākas zāļu kvalitātes pārbaudes, darboties ar fotospektrometru. Labprāt vēlētos redzēt, kā notiek darbs arī citās nodaļās, jo jau šobrīd man ir skaidrs, ka ķīmiķa pienākumi dažādās laboratorijās var būt ļoti atšķirīgi.”

„Grindeks” Kvalitātes kontroles grupas vadītāja Sandra Sinka: „Iepazināmies ar laboratoriju, ar dažādām iekārtām un to, ko ar šīm iekārtām var darīt. Indriķis diezgan daudz varēja darboties arī pats, nosakot tablešu vidējo masu, pārbaudot zāļu iepakojumu kvalitāti. Arī man pašai pēc šīs dienas ir gandarījums gan par Indriķa interesi un sajūsmu par šodien redzēto, gan par šo projektu kopumā, jo iespēja savu iecerēto profesiju iepazīt realitātē, man liekas ļoti nozīmīga nākotnes studiju virziena izvēlē.”

„Profesiju dienas skolēniem” ir īpaši uz karjeru ķīmijas un farmācijas nozarē orientēts projekts, kuru organizē „Grindeks”, un kas šogad norisinās no 5. februāra līdz 5. martam. Projekta laikā „Grindeks” piedāvā iepazīt desmit, ar farmācijas nozari saistītas, profesijas.

Par „Grindeks”

„Grindeks” ir vadošais farmācijas uzņēmums Baltijas valstīs. Galvenie darbības virzieni ir oriģinālproduktu, patentbrīvo medikamentu un aktīvo farmaceitisko vielu pētniecība, izstrāde, ražošana un pārdošana. Koncernā strādā 1002 darbinieki. 72% darbinieku ir augstākā izglītība.

„Grindeks” sadarbība ar Latvijas izglītības iestādēm turpinās jau daudzus gadus, un 2013. gadā vien mācību praksi „Grindeks” izgāja 99 studenti.

Vairāk informācijas par uzņēmumu – www.grindeks.lv

Sekojiet uzņēmuma informācijai:

Twitter.com/AS_Grindeks; Twitter.com/AO_Grindeks; Youtube.com/GrindeksLV; www.draugiem.lv/grindeks