Jaunieši iepazīstas ar darba vidi un profesiju daudzveidību

Izveidots Ceturtdiena, 03 Mai 2018

31747966 1809572305768010 8194315374724907008 nAr Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” atbalstu mācību gada 2.semestrī vairākām skolēnu grupām no Valmieras Valsts ģimnāzijas ir bijusi iespēja ciemoties dažādos uzņēmumos. Tas devis iespēju sajust profesijas ikdienu, apjaust profesiju pasaules daudzveidību, saprast, vai nākotnē gribētu darboties šajā jomā.

Vidusskolas skolēnu grupa februārī devās uz Rīgas pašvaldības policiju, kur iepazinās ar policijas stažiera, kārtībnieka, inspektora un citām ar policiju saistītām profesijām. Tiekoties ar policijas darbiniekiem uzzinājuši par darbam nepieciešamajām prasmēm, izglītību. Jaunieši atzīst, ka bijuši pārsteigti , cik daudz profesiju ir saistīts ar juridisko izglītību.

Pamatskolas 8.klases ir ciemojušās ar pārtikas ražošanu saistītos uzņēmumos – Ādažu Čipsu ražotnē un šokolādes ražotnē Trikātā R CHOCHOLATE. Abos uzņēmumos skolēniem bija iespēja praktiski darboties un veidot savas īpašās garšu kombinācijas.

Skolas projektu nedēļas ietvaros 10.klases audzēkņiem bija iespēja izzināt visas teātra aizkulises. Ekskursijā Valmieras drāmas teātrī jaunieši varēja apjaust, cik daudz dažādu profesiju ir nepieciešams, lai mēs varētu baudīt teātra izrādi.

IMG 0727Nupat aprīļa beigās 9.klases skolēni devās iepazīt kokapstrādes nozari rūpnīcā “Furniers”. Bija iespēja vērot modernu iekārtu darbību, uzzināt, ka aizvien mazāk nepieciešams roku darbs, bet arvien vairāk labas tehniskās zināšanas. Šajā mācību ekskursijā skolēni devās arī uz Rīgas lidostu. Zinoša gida pavadībā tika iepazīta plašā lidostas teritorija, noskaidrota kārtība, kā pasažieri nonāk līdz lidojumam, kā arī iepazītas ar aviāciju saistītās profesijas.

Lai visā šajā profesiju karuselī labāk varētu orientēties februārī skolā ciemojās karjeras konsultante Jolanta Priede.