Karjeras dienas Valmierā 2017

Izveidots Otrdiena, 07 Novembris 2017

IMG 0688Nu jau ierasts, ka katru gadu oktobrī aicinām jauniešus padomāt par savu vietu darba pasaulē. No 18.-21.oktobrim arī VVĢ jaunieši iesaistījās Valmieras Attīstības aģentūras un Izglītības pārvaldes organizētajās Karjeras dienās. Pirms tam klases stundās mēģinājām aptvert, kādus uzņēmumus un iestādes zinām un atpazīstam Valmierā, kādas jaunas profesijas un prasmes svarīgas darba tirgū. Jāatzīst, ka zināšanas par to, kādi uzņēmumi darbojas Valmierā ir visai pieticīgas. Izdevība tās uzlabot tika dota pasākumā “Tavu iespēju ekspedīcija”. Iepriekš izvēloties un piesakoties, jaunieši varēja doties iepazīt uzņēmumus, kas saistīti ar tūrisma un viesmīlības, IT un multimediju, medicīnas, rehabilitācijas, farmācijas, būvniecības, kokapstrādes, interjera, inženierijas, metālapstrādes, mehatronikas, elektromontāžas profesijām. No VVĢ ekspedīcijās devās 12 pamatskolas un 30 vidusskolas skolēni. Atsauksmes no jauniešiem pozitīvas: bijis interesanti, labāk iepazīta izvēlētā nozare, pasākums bijis noderīgs.

18.oktobrī Vidzemes augstskolas telpās norisinājās Jauniešu iedvesmas forums. Lūk, kā to vērtē 12.klases skolniece Una: “Cilvēki, kas pastāstīja par savu pieredzi karjeras attīstībā, bija ļoti interesanti un spēja aizraut publiku. Bija noderīgi uzzināt par to, kā var gadīties, izvēloties profesiju, kas tomēr līdz galam neaizrauj, kā atrast risinājumu un sasniegt karjeras izaugsmi. Šie cilvēki dalījās ar noderīgiem padomiem, kas katram no mums var noderēt, veidojot nākotni, izvēloties profesiju. Mūzikas skolotājs, kurš šo pasākumu vadīja, ar dziesmām, mūziku radīja jauku pasākuma atmosfēru. Mums šķiet, ka sagaidīšana ar pankūkām un tēju, bija ļoti jauks žests. Bija padomāts, lai pasākuma apmeklētāji justos labi, varētu pasākumu izbaudīt un nebaidīties par kurkstošiem vēderiem. Pasākumu vērtējam, kā ļoti labu, izdevušos, vēlētos apmeklēt līdzīgus pasākumus un noteikti iesakām to darīt arī citiem, jo guvām ļoti labu pieredzi un patīkami pavadījām laiku.”

Aktivitātes īstenotas Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros. Projekts tiek realizēts darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Baiba Bērziņa, VVĢ pedagogs karjeras konsultants