Atver profesijas durvis!

Izveidots Otrdiena, 20 Oktobris 2015

Jau ceturto gadu oktobrī vairākās Latvijas pilsētās, tai skaitā arī Valmierā, Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar pašvaldībām organizē Karjeras nedēļu. Šogad Karjeras nedēļas moto: “Atver profesijas durvis!” Arī VVĢ skolēni piedalījās vairākās aktivitātēs. Sākās viss ar pasākumu “Krāsainās profesijas durvis”. Profesiju pasaules gabaliņi parādījās uz vairākām durvīm skolā, bet Vindas dārzā katras skolas pārstāvji noformēja durvis, kur simboliski centās atspoguļot savai skolai raksturīgāko, svarīgāko. Šajā pasākumā mūs pārstāvēja 10. klases. 11. un 12. klases volejbola komandas vēra Sportiskās profesiju durvis. Vai kāds no viņiem izvēlēsies savu profesiju ejot pa šīm durvīm? Visiem 8.klases skolēniem tika dota iespēja apmeklēt un iegūt informāciju par darbavietām dažādos Valmieras uzņēmumos: bērnudārzos, Wolmar, Valpro, Valmieras stikla šķiedrā, Vidzemes slimnīcā, VUGD. No uzņēmumiem saņēmām pozitīvas atsauksmes par skolēnu ieinteresētību, erudīciju un aicinājumu ciemoties vēl. Interesants Karjeras nedēļas piedāvājums bija Tehnobusa apmeklējums. Tehnobusā zinoši speciālisti stāstīja un demonstrēja jaunākās tehnoloģijas mašīnbūvē un metālapstrādē. Pasākumā “Viesos profesiju mājā” jaunieši tikās ar dažādu profesiju pārstāvjiem un varēja uzzināt vairāk par sev interesējošo profesiju. Karjeras nedēļa, apmetusi loku pa visu pilsētu, ar “Ežu” piedāvātajām aktivitātēm noslēdzās turpat, kur sākusies – Vindas dārzā. Te atraktīvā un sportiskā veidā komandā sadarboties mācījās 7.a klases pārstāvji. Karjeras nedēļa rosina vairāk pievērst uzmanību saviem nākotnes plāniem, bet cerams, ka par tiem neaizmirsīsim padomāt arī ikdienā.