Karjeras izvēle - atbildīgs solis nākotnei

Izveidots Otrdiena, 03 Marts 2015

Katrā ģimenē, kurā aug bērni, ik brīdi ieskanas jautājums par profesiju, ko jaunietis vēlētos apgūt. Padomus dot nav grūti, bet izvēle būs jāizdara jaunajiem cilvēkiem pašiem. Ēnu dienu piedāvātās iespējas ir viens no veidiem, kā palīdzēt izdarīt pareizo jeb labāko izvēli nākotnei. Atsevišķi skolēni no Valmieras Valsts ģimnāzijas ēnošanas dienās iesaistās jau pamatskolas laikā, iespējams, tā izveidojas pilnīgāks un dziļāks priekšstats par nākamo profesiju. Pēc Ēnu dienu pasākumiem varējām pārliecināties, ka 67 ģimnāzisti sekojoši savām ēnām. Piedāvājums bija ļoti plašs, darbavietas skolēnus uzņēma pēc izvērtētajām motivācijas vēstulēm. Šoreiz neliels ieskats dažu jauniešu pārdomās.                                                                              

Malvīne Strakova un Marta Amoliņa šajā reizē nolēma ēnot Swedbankas pārdošanas un servisa vadītājus, viņiem ofiss atrodas 21. stāvā, tā ir iespēja katru dienu Rīgas izaugsmi vērot no lieliem augstumiem. Bankas pārstāvji iknedēļas apspriedē azartiski prata prezentēt savas nodaļas darbu, pārliecināja par karjeras izaugsmes iespējām šajā darba vietā. Skolēniem bija iespēja pieteikties darbam bankā vasaras mēnešos. Savukārt Kārlis Krastiņš Ēnu dienā devās ēnot Latvijas Reģionu apvienības deputātu Mārtiņu Bondaru. Kārlis atzina: „Ēnot M. Bondaru izvēlējos vairāku iemeslu dēļ - viņam ir liela darba pieredze, viņš ir studējis Hārvardas universitātē, viņa partijas programma man šķiet saistoša. Mārtiņš Bondars pastāstīja par savu darbu, dzīvi Amerikā, par savu vēlmi un idejām, kā padarīt Latviju labāku. Pēc iepazīšanās sarunas devāmies uz Finanšu kapitāla tirgus komisiju, kur klausījāmies tās vadītāja prezentāciju par banku kredītu izsniegšanu. Pēc kapitāla tirgus komisijas sēdes devāmies uz Saeimas plenārsēžu zāli, kur Saeimas spīkere vadīja svinīgo sēdi. Tajā mums stāstīja par Saeimas plānu nākamajiem mēnešiem, notikumiem Ukrainā, Saeimas ikdienu. Pēc sēdes, kopā ar Mārtiņu Bondaru sniedzām interviju televīzijai, pēc tam devāmies ekskursijā pa Saeimas namu. Pēc Saeimas apskates gājām uz frakcijas sēdi, kur deputāti sprieda par to, kā balsos par nākotnē izskatāmajiem likumprojektiem. Frakcijas sēdē bija ieradies arī Latvijas Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs, kurš stāstīja par īpašumu atdošanu ebreju kopienām. Par to izvērtās plašas diskusijas, un frakcija izlēma šīs diskusijas atlikt uz nākamo sēdi. Pēc frakcijas sēdes Mārtiņš Bondars mums stāstīja par savu nākotnes Latvijas vīziju, dalījās informācijā par savu ikdienas darbu, stāstīja, kāpēc vēlas kandidēt valsts prezidenta amatam, iedrošināja mūs nebaidīties un doties politikā. Taču ieteica to darīt pēc 30 gadu vecuma, jo tas esot laiks, kad cilvēks ir nobriedis šim solim, ir uzkrājis pietiekoši lielu dzīves pieredzi. Kopumā diena bija izdevusies, manas domas par Mārtiņu Bondaru ir kļuvušas vēl labākas. Sapratu, ka viena no manām nākotnes profesijām varētu būt saistīta ar politiku.”                               

enu dienaArī 10. klases meitenēm šī diena bija ar bagātiem iespaidiem. „Trešdienas rītā, mēs, trīs 10.a klases meitenes- Anna Treimane, Dina Milberga un Paula Grase, izbraucām uz Rīgu kopā ar Saeimas deputātiem- Inesi Boķi un Jāni Upenieku. Ierodoties Saeimā, bija jāiziet cauri drošības kontrolei, un tad devāmies uz frakcijas Vienotība telpām. Mēs saņēmām darba mapītes, jo plkst. 10 devāmies uz komisijas sēdi, komisijā apsprieda jautājumu par e-paraksta lietošanu. Vēlāk sēžu zālē visus pasākuma dalībniekus uzrunāja Ināra Mūrniece, sēdējām deputātu vietās, fotografējāmies uz marmora kāpnēm. Pēc tam varējām izstaigāt un iepazīties ar Saeimas ēku. Tad vēl bija frakcijas sēde, un būtībā diena arī beidzās.”                           

Ēnu dienu laikā ģimnāzijas skolēni ēnoja darbiniekus arī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Valmieras domes tūrisma informācijas nodaļā, Vidzemes slimnīcā ģimenes ārstu praksē, Cēsu muzejā un Āraišu muzeja rezervātā, Latvijas radio, Valmieras Valsts policijā, Ekonomikas, Iekšlietu, Tieslietu ministrijās, LR prokuratūrā, ēnoja VDT aktieri M. Bezmeru, talantīgie basketbolisti viesojās Latvijas Basketbola savienībā.

Valmieras Valsts ģimnāzijas skolotāja Ineta Amoliņa

2011. Copyright © Valmieras Valsts Ģimnāzija. All rights reserved.
By: Fresh Joomla templates