LU EVF aicina vidusskolēnus pieteikties Jauno Uzņēmēju Universitātei 2016

Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātē (LU EVF) Aspazijas bulvārī 5, Rīgā, 2016. gada aprīļa sestdienās - no 9. līdz 30. aprīlim - norisināsies jau 4. Jauno Uzņēmēju Universitāte (JUU): četru bezmaksas nodarbību cikls vispārējās vidējās izglītības iestāžu 10.-12. klašu skolēniem un vidējās profesionālās izglītības iestāžu audzēkņiem (vai minēto iestāžu absolventiem, kuri vēl nav studenti). Nodarbību cikla laikā jaunieši varēs praktiski iepazīties ar uzņēmējdarbības pamatsoļiem no biznesa idejas ģenerēšanas līdz pat produkta vai pakalpojuma ieviešanai tirgū.
Nodarbībās vidusskolēniem būs iespēja piedalīties lekcijās par dažādiem ar uzņēmējdarbību saistītiem jautājumiem, kā arī izzināt ar produkta izveidi un pārdošanu saistītus jautājumus no LU EVF pasniedzējiem un dažādiem uzņēmējdarbības nozares speciālistiem. Lekcijas tiks papildinātas ar daudzveidīgām, praktiskām nodarbībām jauno zināšanu realizēšanai. 
Jauno Uzņēmēju Universitātes dalībnieki visu nodarbību laikā krās ne tikai zināšanas, bet arī punktus un sacentīsies par Labākā Uzņēmēja titulu. Apmeklējot JUU, jaunieši var arī iegūt vērtīgas priekšrocības, uzsākot studijas LU EVF – piemēram, atlaidi studiju maksai līdz pat 30% pirmajam studiju gadam. Tie dalībnieki, kuri būs cītīgi apmeklējuši visas četras nodarbības, saņems 5% mācību maksas atlaidi pirmajam studiju gadam.
Informācija par pasākumu un reģistrēšanās šeit: http://www.evf.lu.lv/skoleniem/juu/
Visiem JUU jaunumiem iespējams sekot līdzi arī Facebook: https://www.facebook.com/events/1122944834406754/

Atver profesijas durvis!

Jau ceturto gadu oktobrī vairākās Latvijas pilsētās, tai skaitā arī Valmierā, Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar pašvaldībām organizē Karjeras nedēļu. Šogad Karjeras nedēļas moto: “Atver profesijas durvis!” Arī VVĢ skolēni piedalījās vairākās aktivitātēs. Sākās viss ar pasākumu “Krāsainās profesijas durvis”. Profesiju pasaules gabaliņi parādījās uz vairākām durvīm skolā, bet Vindas dārzā katras skolas pārstāvji noformēja durvis, kur simboliski centās atspoguļot savai skolai raksturīgāko, svarīgāko. Šajā pasākumā mūs pārstāvēja 10. klases. 11. un 12. klases volejbola komandas vēra Sportiskās profesiju durvis. Vai kāds no viņiem izvēlēsies savu profesiju ejot pa šīm durvīm? Visiem 8.klases skolēniem tika dota iespēja apmeklēt un iegūt informāciju par darbavietām dažādos Valmieras uzņēmumos: bērnudārzos, Wolmar, Valpro, Valmieras stikla šķiedrā, Vidzemes slimnīcā, VUGD. No uzņēmumiem saņēmām pozitīvas atsauksmes par skolēnu ieinteresētību, erudīciju un aicinājumu ciemoties vēl. Interesants Karjeras nedēļas piedāvājums bija Tehnobusa apmeklējums. Tehnobusā zinoši speciālisti stāstīja un demonstrēja jaunākās tehnoloģijas mašīnbūvē un metālapstrādē. Pasākumā “Viesos profesiju mājā” jaunieši tikās ar dažādu profesiju pārstāvjiem un varēja uzzināt vairāk par sev interesējošo profesiju. Karjeras nedēļa, apmetusi loku pa visu pilsētu, ar “Ežu” piedāvātajām aktivitātēm noslēdzās turpat, kur sākusies – Vindas dārzā. Te atraktīvā un sportiskā veidā komandā sadarboties mācījās 7.a klases pārstāvji. Karjeras nedēļa rosina vairāk pievērst uzmanību saviem nākotnes plāniem, bet cerams, ka par tiem neaizmirsīsim padomāt arī ikdienā.

Karjeras izvēle - atbildīgs solis nākotnei

Katrā ģimenē, kurā aug bērni, ik brīdi ieskanas jautājums par profesiju, ko jaunietis vēlētos apgūt. Padomus dot nav grūti, bet izvēle būs jāizdara jaunajiem cilvēkiem pašiem. Ēnu dienu piedāvātās iespējas ir viens no veidiem, kā palīdzēt izdarīt pareizo jeb labāko izvēli nākotnei. Atsevišķi skolēni no Valmieras Valsts ģimnāzijas ēnošanas dienās iesaistās jau pamatskolas laikā, iespējams, tā izveidojas pilnīgāks un dziļāks priekšstats par nākamo profesiju. Pēc Ēnu dienu pasākumiem varējām pārliecināties, ka 67 ģimnāzisti sekojoši savām ēnām. Piedāvājums bija ļoti plašs, darbavietas skolēnus uzņēma pēc izvērtētajām motivācijas vēstulēm. Šoreiz neliels ieskats dažu jauniešu pārdomās.                                                                              

Malvīne Strakova un Marta Amoliņa šajā reizē nolēma ēnot Swedbankas pārdošanas un servisa vadītājus, viņiem ofiss atrodas 21. stāvā, tā ir iespēja katru dienu Rīgas izaugsmi vērot no lieliem augstumiem. Bankas pārstāvji iknedēļas apspriedē azartiski prata prezentēt savas nodaļas darbu, pārliecināja par karjeras izaugsmes iespējām šajā darba vietā. Skolēniem bija iespēja pieteikties darbam bankā vasaras mēnešos. Savukārt Kārlis Krastiņš Ēnu dienā devās ēnot Latvijas Reģionu apvienības deputātu Mārtiņu Bondaru. Kārlis atzina: „Ēnot M. Bondaru izvēlējos vairāku iemeslu dēļ - viņam ir liela darba pieredze, viņš ir studējis Hārvardas universitātē, viņa partijas programma man šķiet saistoša. Mārtiņš Bondars pastāstīja par savu darbu, dzīvi Amerikā, par savu vēlmi un idejām, kā padarīt Latviju labāku. Pēc iepazīšanās sarunas devāmies uz Finanšu kapitāla tirgus komisiju, kur klausījāmies tās vadītāja prezentāciju par banku kredītu izsniegšanu. Pēc kapitāla tirgus komisijas sēdes devāmies uz Saeimas plenārsēžu zāli, kur Saeimas spīkere vadīja svinīgo sēdi. Tajā mums stāstīja par Saeimas plānu nākamajiem mēnešiem, notikumiem Ukrainā, Saeimas ikdienu. Pēc sēdes, kopā ar Mārtiņu Bondaru sniedzām interviju televīzijai, pēc tam devāmies ekskursijā pa Saeimas namu. Pēc Saeimas apskates gājām uz frakcijas sēdi, kur deputāti sprieda par to, kā balsos par nākotnē izskatāmajiem likumprojektiem. Frakcijas sēdē bija ieradies arī Latvijas Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs, kurš stāstīja par īpašumu atdošanu ebreju kopienām. Par to izvērtās plašas diskusijas, un frakcija izlēma šīs diskusijas atlikt uz nākamo sēdi. Pēc frakcijas sēdes Mārtiņš Bondars mums stāstīja par savu nākotnes Latvijas vīziju, dalījās informācijā par savu ikdienas darbu, stāstīja, kāpēc vēlas kandidēt valsts prezidenta amatam, iedrošināja mūs nebaidīties un doties politikā. Taču ieteica to darīt pēc 30 gadu vecuma, jo tas esot laiks, kad cilvēks ir nobriedis šim solim, ir uzkrājis pietiekoši lielu dzīves pieredzi. Kopumā diena bija izdevusies, manas domas par Mārtiņu Bondaru ir kļuvušas vēl labākas. Sapratu, ka viena no manām nākotnes profesijām varētu būt saistīta ar politiku.”                               

enu dienaArī 10. klases meitenēm šī diena bija ar bagātiem iespaidiem. „Trešdienas rītā, mēs, trīs 10.a klases meitenes- Anna Treimane, Dina Milberga un Paula Grase, izbraucām uz Rīgu kopā ar Saeimas deputātiem- Inesi Boķi un Jāni Upenieku. Ierodoties Saeimā, bija jāiziet cauri drošības kontrolei, un tad devāmies uz frakcijas Vienotība telpām. Mēs saņēmām darba mapītes, jo plkst. 10 devāmies uz komisijas sēdi, komisijā apsprieda jautājumu par e-paraksta lietošanu. Vēlāk sēžu zālē visus pasākuma dalībniekus uzrunāja Ināra Mūrniece, sēdējām deputātu vietās, fotografējāmies uz marmora kāpnēm. Pēc tam varējām izstaigāt un iepazīties ar Saeimas ēku. Tad vēl bija frakcijas sēde, un būtībā diena arī beidzās.”                           

Ēnu dienu laikā ģimnāzijas skolēni ēnoja darbiniekus arī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Valmieras domes tūrisma informācijas nodaļā, Vidzemes slimnīcā ģimenes ārstu praksē, Cēsu muzejā un Āraišu muzeja rezervātā, Latvijas radio, Valmieras Valsts policijā, Ekonomikas, Iekšlietu, Tieslietu ministrijās, LR prokuratūrā, ēnoja VDT aktieri M. Bezmeru, talantīgie basketbolisti viesojās Latvijas Basketbola savienībā.

Valmieras Valsts ģimnāzijas skolotāja Ineta Amoliņa

MŪSU VECĀKU PROFESIJU TOP 10

Mammai

Tētim

VVĢ skolēnu

nākotnes profesiju TOP 10

1. skolotāja

1.uzņēmējs

1. ārsts

2. grāmatvede

2. celtnieks

2. uzņēmējs

3. pavāre

3. šoferis

3. jurists

4. uzņēmēja

4. elektriķis

4. sportists

5. pārdevēja

5. galdnieks

5. advokāts

6. lietvede

6. automehāniķis

6. žurnālists

7. šuvēja

7. lauksaimnieks

7. IT speciālists

8. medmāsa

8. IT speciālists

8. aktieris

9. juriste

9. skolotājs

9. fizioterapeits

10. mājsaimniece

10. mežstrādnieks

10. arhitekts

Karjeras nedēļa (13.-17.oktobris)


 - VIAA lapā: www.viaa.gov.lv/karjerasnedela 
 - Draugiem.lv lapā: http://www.draugiem.lv/viaa/api/viaa-pasakumi 
 - Facebook.com lapā:https://www.facebook.com/KarjerasNedela/app_1510504042520362

Diena, datums

Laiks

Vieta

Dalībnieki

Pasākums, aktivitāte

 Pirmdiena, 13.oktobris

5-10 min. 2. stundas sākumā

VVĢ

Visas klases

Anketas „Mūsu vecāku profesiju Top 10” un „Sapņu profesiju Top 10” aizpildīšana.

Plkst.14.00

Vidzemes Augstskola

7-10 skolēni no VVĢ parlamenta

Karjeras nedēļas atklāšanas pasākums „Gribu strādāt Valmierā” . Diskusija, kurā piedalās skolu pašpārvaldes, izglītības iestāžu direktori, karjeras speciālisti, uzņēmumu vadītāji u.c.

Plkst. 17.00

Pārgaujas sākumskola

1 komanda no skolas (gan zēni, gan meitenes) 10.-12.kl.

Volejbola turnīrs

Otrdiena, 14.oktobris

 

 

 

 

 

 


Audzināšanas stundā

VVĢ

7.,8.,10.,11.klases

„Manas klases karjeras kurpes” veidošana (kolāža uz šablona, katrai klasei jānoformē 1 kurpe). Izveido no kurpēm izstādi centrālajās kāpnēs.

Plkst.10.30

VVĢ, svinību zālē

12.klašu skolēni

Nodarbinātības valsts aģentūras lekcija par karjeras izaugsmes iespējām un NVA pasākumiem

Plkst.10.30

VVĢ, svinību zālē

9.klašu skolēni

Nodarbinātības valsts aģentūras lekcija par karjeras izaugsmes iespējām un NVA pasākumiem

Plkst.11.00-13.00

SEB banka

7.klašu skolēni

SEB bankas apmeklējums

Plkst.10.00 – 13.00

SWED banka

10.klašu skolēni

SWED bankas apmeklējums

Plkst.15.00

Vidzemes Augstskolā

10.-12.klašu skolēni, individuāli piesakoties elektroniski ViA mājas lapā

https://docs.google.com/forms/d/1IX0EFOXyOK-3d6Ap6PXjpDf0QALjWf_Vk2ylD17jPuc/viewform

Karjeras pasākums „Piemēri ViA profesiju kurpes” – lekcija „Kā izvēlēties īsto profesiju?”, Darbnīcas pie ViA pasniedzējiem.

Sīkāk http://www.va.lv/lv/lapa/karjeras-diena-vidzemes-augstskola-14-oktobri

Trešdiena, 15.oktobris

No plkst. 8.00 (pēc speciāla saraksta)

Dažādi uzņēmumi Valmierā

8.klašu skolēniem

Profesijas vērošana praksē kādā uzņēmumā, prakses dienasgrāmatas-atskaites veidošana.

Plkst.15.00

Pilsētas teritorija

7.-12.kl. skolēni, brīvi veidojot komandas pa 4 cilv.

Foto orientēšanās Valmieras izglītības iestādēs un uzņēmumos. (Organizē „Vindas” jauniešu dome)

Ceturtdiena, 16.oktobris

Plkst.14.30

Valmieras Prof. vidusk. Ausekļa ielā

7.-12.kl. skolēni, brīvi veidojot komandas pa 4 cilv.

Karjeras pasākums „Tev arī tak mīļākā kurpe ir sava? Nava? Tad nāc pielaiko!”, organizē Valmieras Profesionālā vidusskola.

Piektdien, 17.oktobris

Plkst.14.00

Valmieras Pārgaujas ģimnāzija

Aicinātie viesi, konkursu, sacensību uzvarētāji.

Karjeras nedēļas noslēguma pasākums

2011. Copyright © Valmieras Valsts Ģimnāzija. All rights reserved.
By: Fresh Joomla templates