Karjeras dienas Valmierā 2017

IMG 0688Nu jau ierasts, ka katru gadu oktobrī aicinām jauniešus padomāt par savu vietu darba pasaulē. No 18.-21.oktobrim arī VVĢ jaunieši iesaistījās Valmieras Attīstības aģentūras un Izglītības pārvaldes organizētajās Karjeras dienās. Pirms tam klases stundās mēģinājām aptvert, kādus uzņēmumus un iestādes zinām un atpazīstam Valmierā, kādas jaunas profesijas un prasmes svarīgas darba tirgū. Jāatzīst, ka zināšanas par to, kādi uzņēmumi darbojas Valmierā ir visai pieticīgas. Izdevība tās uzlabot tika dota pasākumā “Tavu iespēju ekspedīcija”. Iepriekš izvēloties un piesakoties, jaunieši varēja doties iepazīt uzņēmumus, kas saistīti ar tūrisma un viesmīlības, IT un multimediju, medicīnas, rehabilitācijas, farmācijas, būvniecības, kokapstrādes, interjera, inženierijas, metālapstrādes, mehatronikas, elektromontāžas profesijām. No VVĢ ekspedīcijās devās 12 pamatskolas un 30 vidusskolas skolēni. Atsauksmes no jauniešiem pozitīvas: bijis interesanti, labāk iepazīta izvēlētā nozare, pasākums bijis noderīgs.

18.oktobrī Vidzemes augstskolas telpās norisinājās Jauniešu iedvesmas forums. Lūk, kā to vērtē 12.klases skolniece Una: “Cilvēki, kas pastāstīja par savu pieredzi karjeras attīstībā, bija ļoti interesanti un spēja aizraut publiku. Bija noderīgi uzzināt par to, kā var gadīties, izvēloties profesiju, kas tomēr līdz galam neaizrauj, kā atrast risinājumu un sasniegt karjeras izaugsmi. Šie cilvēki dalījās ar noderīgiem padomiem, kas katram no mums var noderēt, veidojot nākotni, izvēloties profesiju. Mūzikas skolotājs, kurš šo pasākumu vadīja, ar dziesmām, mūziku radīja jauku pasākuma atmosfēru. Mums šķiet, ka sagaidīšana ar pankūkām un tēju, bija ļoti jauks žests. Bija padomāts, lai pasākuma apmeklētāji justos labi, varētu pasākumu izbaudīt un nebaidīties par kurkstošiem vēderiem. Pasākumu vērtējam, kā ļoti labu, izdevušos, vēlētos apmeklēt līdzīgus pasākumus un noteikti iesakām to darīt arī citiem, jo guvām ļoti labu pieredzi un patīkami pavadījām laiku.”

Aktivitātes īstenotas Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros. Projekts tiek realizēts darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

 Baiba Bērziņa, VVĢ pedagogs karjeras konsultants

20. oktobrī 7.-9. klases skolēni tiek aicināti doties “Tavu iespēju ekspedīcijā”

Ekspedicija 7-9Šogad pirmo reizi 7.-9. klašu skolēni tiek aicināti doties “Tavu iespēju ekspedīcijā”. Ekspedīcijā var doties ikviens 7.-9. klases skolēns, izvēloties sev interesējošu maršrutu:

 • Tūrisms un viesmīlība
 • IT un Multimediji
 • Pārtikas ražošana un tehnoloģijas
 • Būvniecība, Kokapstrāde un Interjers
 • Inženierija, Metālapstrāde, Mehatronika
 • Elektromontāža

 

Ekspedīcijas laikā skolēni dosies un praktiski darbosies uzņēmumos, kuri darbojas izvēlētajā nozarē. Uzņēmumu apmeklēšanas laikā būs iespēja uzdot jautājumus un diskutēt par sev interesējošo nozari. Kā arī skolēni tiks iepazīstināti ar izglītības iestādēm, kurās var apgūt nozares profesijas

7.-9. - busi-Plakāts 

Informācija par pasākumu:

TAVU IESPĒJU EKSPEDĪCIJA (7.-9. KLASE)

20. oktobris | plkst. 12:00 -16:00 | VALMIERA

Reģistrējies līdz 13. oktobrim šeit: https://goo.gl/334upc

19. oktobrī 10.-12. klases skolēni tiek aicināti doties “Tavu iespēju ekspedīcijā”

Ekspedicija 10-12Šogad pirmo reizi 10.-12. klašu skolēni tiek aicināti doties “Tavu iespēju ekspedīcijā”. Doties var ikviens 10.-12. klases skolēns, izvēloties sev interesējošu maršrutu:

 • Tūrisms un viesmīlība
 • IT un Multimediji
 • Medicīna, Farmācija un Rehabilitācija
 • Būvniecība, Kokapstrāde un Interjers
 • Inženierija, Metālapstrāde, Mehatronika

 

Ekspedīcijas laikā skolēni dosies un praktiski darbosies uzņēmumos, kuri darbojas izvēlētajā nozarē. Uzņēmumu apmeklēšanas laikā būs iespēja uzdot jautājumus un diskutēt par sev interesējošo nozari. Kā arī skolēni tiks iepazīstināti ar izglītības iestādēm, kurās var apgūt nozares profesijas.

 

Informācija par pasākumu:

10-12.busi-plakāts

TAVU IESPĒJU EKSPEDĪCIJA (10.-12. KLASE)

19. oktobris | plkst. 14:00 -17:00 | VALMIERA

Lai dodos ekspedīcijā, līdz 13. oktobrim ir jāreģistrējas šeit: https://goo.gl/b86Ej3

18.oktobrī norisināsies “Jauniešu iedvesmas FORUMS”

FORUMS-titulbilde18. oktobrī “Jauniešu iedvesmas FORUMĀ” ar iedvesmojošiem stāstiem par savu karjeras ceļu un pieredzi dalīsies interesanti cilvēki gan no Latvijas, gan no Eiropas. Sagaidīsim Tevi ar siltām pankūkām un tēju, lai kopīgi neformālā atmosfērā varētu klausīties, iedvesmoties un diskutēt.

 

Informācija par FORUMU:

18. oktobris | plkst. 17:30 | Vidzemes augstskola | Tērbatas iela 10

Reģistrējies līdz 13. oktobrim šeit: https://goo.gl/64VTgx

 

Foruma vadlīnijas:

  FORUMS-plakāts

 1. oKas ir nākotnes tendenču eksperts? Kā strādāt ar tādiem klientiem kā IKEA, Porche, Audi un VW? (Krists Krieviņš, inovāciju eksperts starptautiskos uzņēmumos)
 2. oKā hobiju pārvērst veiksmīgā biznesā? Biznesā, kas padarīts pazīstams visā pasaulē, izmantojot tādus sociālos rīkus kā Facebook un Instagram? (Jānis Nīmanis, uzņēmējs, kalējs, sava amata meistars, AUTINETOOLS)
 3. oKā kļūt par komunikāciju un mediju ekspertu? (Signe Valtiņa, komunikācijas konsultante, SIA "Kolektīvs" līdzdibinātāja)
 4. oKā savu muzikālo talantu pārvērst par savu nodarbošanos? (Reinis Reķis, daudzpusīgs mūziķis, bungu pavēlnieks)
 5. oProgrammēšana kā spēle? (Linda Sinka - LearnIT dibinātāja, pirmās IT izglītības programmas bērniem izveidotāja)
 6. oForuma moderators / stāstu "savilcējs" (Mikus Frišvelds, mūziķis, reklāmists) 

Īpaši gaidām Tevi 10.-12. klašu skolēn!

LU EVF aicina vidusskolēnus pieteikties Jauno Uzņēmēju Universitātei 2016

Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātē (LU EVF) Aspazijas bulvārī 5, Rīgā, 2016. gada aprīļa sestdienās - no 9. līdz 30. aprīlim - norisināsies jau 4. Jauno Uzņēmēju Universitāte (JUU): četru bezmaksas nodarbību cikls vispārējās vidējās izglītības iestāžu 10.-12. klašu skolēniem un vidējās profesionālās izglītības iestāžu audzēkņiem (vai minēto iestāžu absolventiem, kuri vēl nav studenti). Nodarbību cikla laikā jaunieši varēs praktiski iepazīties ar uzņēmējdarbības pamatsoļiem no biznesa idejas ģenerēšanas līdz pat produkta vai pakalpojuma ieviešanai tirgū.
Nodarbībās vidusskolēniem būs iespēja piedalīties lekcijās par dažādiem ar uzņēmējdarbību saistītiem jautājumiem, kā arī izzināt ar produkta izveidi un pārdošanu saistītus jautājumus no LU EVF pasniedzējiem un dažādiem uzņēmējdarbības nozares speciālistiem. Lekcijas tiks papildinātas ar daudzveidīgām, praktiskām nodarbībām jauno zināšanu realizēšanai. 
Jauno Uzņēmēju Universitātes dalībnieki visu nodarbību laikā krās ne tikai zināšanas, bet arī punktus un sacentīsies par Labākā Uzņēmēja titulu. Apmeklējot JUU, jaunieši var arī iegūt vērtīgas priekšrocības, uzsākot studijas LU EVF – piemēram, atlaidi studiju maksai līdz pat 30% pirmajam studiju gadam. Tie dalībnieki, kuri būs cītīgi apmeklējuši visas četras nodarbības, saņems 5% mācību maksas atlaidi pirmajam studiju gadam.
Informācija par pasākumu un reģistrēšanās šeit: http://www.evf.lu.lv/skoleniem/juu/
Visiem JUU jaunumiem iespējams sekot līdzi arī Facebook: https://www.facebook.com/events/1122944834406754/
2011. Copyright © Valmieras Valsts Ģimnāzija. All rights reserved.
By: Fresh Joomla templates