Maijas Zebņickas ceļojumu foto un Viļņa Dipnera koka daiļamatniecības darbi

Izveidots Otrdiena, 23 Februāris 2016

Foto celom izstade pagrabs2

Maija Zebņicka ir ārste un endokrinoloģe, kā arī tūrisma aģentūras "Jēkaba ceļojumi" ārštata ceļojumu grupu vadītāja. Dzimusi Jūrmalā, mācījusies Pumpuru vidusskolā. Skolas laikā aizrāvusies ar bioloģiju. Pirmā nopietnā grāmata, kura izlasīta pirmsskolas vecumā ir Džeralda Malkolma Darela "Zvērudārzs manā bagāžā", kas arī "iesējusi" alkas ceļot un redzēt visu to, ko daba spēj mums parādīt. Gadu gaitā, strādājot par "Jēkaba ceļojumu" ārštata ceļojumu grupu vadītāju, sakrājušās ceļojumu foto piezīmes, par kurām līdz šim priecājušies tikai tuvākie radi un draugi. 2015. gada sākumā radusies doma dalīties ar redzēto un parādīt tās Jūrmalas iedzīvotājiem un viesiem. Tā tapusi šī izstāde kopā ar talantīgo koktēlnieku un brālēnu Vilni Dipneru.

"Manas fotogrāfijas ir no ceļojumiem pa dažādām valstīm", - stāsta Maija Zebņicka, "pārsvarā dabas epizodes no Madagaskaras, Islandes, Marokas, Peru, Ekvadoras, Šrilankas, Lielbritānijas, Kubas. Pāris uzņēmumu no lielpilsētām Bostonas un Barselonas. Kā nesošo materiālu esmu izvēlējusies kanvu, jo tā attēlam piešķir telpiskumu. Savos foto uzņēmumos ielieku mirkļus, kurus gribas paņemt līdzi un parādīt citiem, lai iedvesmotu apceļot pasauli vai vienkārši ļautu ieraudzīt lietas citādāk. Šajā izstādē esmu izvēlējusies tās savas ceļojumu foto piezīmes, kas pēc laika skatoties, joprojām mani uzrunā, tāpēc no sirds priecāšos, ja tās spēs uzrunāt arī citus."

Vilnis Dipners ir tautas daiļamata meistars, Latvijas Amatniecības kameras galdnieka meistars. Dzimis Jūrmalā, mācījies Pumpuru vidusskolā. Pēc 7. klases beigšanas iestājies Rīgas 17. mākslas arodskolā, kur arī tika ielikti pamati tālākajai interesei par galdniecību un lietišķo mākslu. 30 gadus nostrādājis SIA "Laivu rūpnīca Dzintars", kas atradās Jūrmalā. Paralēli darbam iestājies Tautas lietišķās mākslas studijā "Dzīne", kuras biedrs ir vēl joprojām. Šo studiju veidoja un 35 gadus vadīja tēlniece Betija Strautniece, kura arodskolā Vilnim Dipneram pasniedza zīmēšanu, kompozīciju, mākslas vēsturi un intarsiju un vēl joprojām tiek uzrunāta - "Mīļo skolotāj!". 2014. gadā studija "Dzīne" atzīmēja 40.gadskārtu ar izstādi Kultūras un tautas mākslas centrā "Ritums".

Vilnis Dipners savos darbos izmanto ne tikai visus Latvijā sastopamos kokus, bet arī pieejamos eksotiskos kokus. Kā pats teic: "Tiem jābūt sausiem, labi izžāvētiem un ja kokam ir kāds defekts, tad tikai jāmāk to saskatīt un iekļaut vajadzīgajā kompozīcijā. Tā kā visa dzīve sastāv no kontrastiem, tad arī darbos bieži izmantoju dažādu krāsu un tekstūru kokus, tā panākot acij tik tīkamo kontrastu. Lietišķā māksla ir mans hobijs, bet "maizes" darbs – galdniecība".

 

Maijas Zebņickas ceļojumu foto un Viļņa Dipnera koka daiļamatniecības darbu izstāde no 2016. gada 22. februāra līdz 8. aprīlim skatāma Valmieras Valsts ģimnāzijas izstāžu galerijā "Leduspagrabs"

 

Darba laiks: P., O., T., C., P. no pl. 9.00 – 16.00. Ieeja – bez maksas.

2011. Copyright © Valmieras Valsts Ģimnāzija. All rights reserved.
By: Fresh Joomla templates