VVĢ absolventu un skolotāju mākslas darbu izstāde

Izveidots Piektdiena, 22 Mai 2015

Aizvadītajā sestdienā, 9.maijā, Valmieras Valsts ģimnāzijā norisinājās absolventu salidojums un tika atzīmēta skolas 95.gadu jubileja. Tā kā skolā jau gadiem nezūdoša pievienotā vērtība ir dažāda ar mākslu saistīta interešu izglītība, tā arī pati ēka un tās apkārtne ir kļuvusi par svarīgu arhitektūras un kultūras objektu.

Par godu skolas jubilejai, absolventu un skolotāju tikšanās reizei, Valmieras Valsts ģimnāzijas galerijā “Ledus pagrabs” tika atklāta mākslas izstāde. Šoreiz apmeklētājiem apskatei un vērtējumam nodoti skolas absolventu un esošo skolotāju, kā arī mākslinieku darbi. Līdz 29. maijam ir apskatāmas - gleznas, grafikas, zīmējumi, keramika, u.c.

Absolventi, kuri nu jau paši kļuvuši par skolotājiem, turpina attīstīt prasmes, tāpēc izstādē apskatāmi Ingas Bergas-Bīriņas, Kristīnes Zemļickas - Brālēnas, Ievas Lapiņas – Strazdītes, kā arī jauno mākslinieču Elīnas Lazdiņas, Madaras Platās, Zanes Melnaces-Priednieces, Agneses Gaideliones,Rudītes Celmiņas darbi. Visas iepriekšminētās autores mācījušās pie skolotājas Gijas Karānes, kura kopā ar skolotājām Liānu Viduci, Sandru Krauzi pievienojušas arī savas jaunākās gleznas.

Savukārt sporta deju studijas “Saltāre” bijušajiem dalībniekiem patīkamas atmiņas raisīs nu jau par vēsturisku apskatu vērtējamais darbs “Sapņi par Kaķiem”. Foto arhīva idejas autore ir Jolanta Šekstello. Arī pie šī projekta, kurš savulaik kļuva neplānoti veiksmīgs liela dejojošo kaķu grimēšana bija Gijas Karānes un Ingas Bergas rokās.

Valmieras iedzīvotāji, esošie un bijušie Valmieras Valsts ģimnāzijas skolēni tiek laipni gaidīti galerijā “Ledus pagrabs” līdz pat maija beigām.

Gija Karāne