Noslēdzies stāstu konkurss skolēniem "Mana dzimta laiku lokos"

Izveidots Piektdiena, 18 Mai 2018

WhatsApp Image 2018-05-18 at 08.06.51Valmieras integrētā bibliotēka organizēja konkursu “Mana dzimta laiku lokos”, kas bija veltīts Latvijas simtgadei. Konkursam savus darbus no Valmieras Valsts ģimnāzijas iesūtīja 15 skolēni, bet kopumā tika ieniegti 59 darbi. Jaunieši rakstīja par dzimtas relikvijām, ģimenes personībām, deportācijām, dzimtajām mājām.

Savdabīgi skaisti ir stāsti par dzimtas relikvijām – senu kabatas pulksteni, piparu dzirnaviņām, vecvectēva svečturi, vecvecmammas tautisko jostu, čuguna katliņu, simtgadīgām sudraba karotītēm...

Balvā skolēni saņēma pateicības un grāmatas, bet labākie 24 konkursa uzvarētāji un viņu skolotāji devās ekskursijā uz Cēsu muzeju, iepazina Cēsu vecpilsētu, Raunas pilskalnus un Staburagu. Ekskursijā devās 8.klases skolēni – Sanija Cine, Līva Klepere, Karīna Karahona, Jānis Saverass, Jēkabs Šomass.

Vēstures skolotāja Ineta Amoliņa