Uzvara konkursā "Iepazīsti Pārdaugavu svešvalodās"

Izveidots Otrdiena, 08 Mai 2018

201805073. maijā kopā ar citām Valsts ģimnāzijām piedalījāmies Rīgas Āgenskalna Valsts ģimnāzijas rīkotajā konkursā "Iepazīsti Pārdaugavu svešvalodās". 10. līdz 12. klašu skolēni komandās veica uzdevumus krievu, vācu un angļu valodās.

Uzdevumu vērtēšanā tika ņemts vērā radošums un oriģinalitāte. Orientējoties mēs iepazināmies ar diviem Pārdaugavas rajoniem – Zemgales priekšpilsētu un Kurzemes rajonu, kā arī apmeklējām ne tikai Latvijas Nacionālo bibliotēku, bet arī Kalnciema kvartālu, LKA Edvarda Smiļģa Teātra muzeju.

Edvarda Smiļģa muzejā Rīgas Āgenskalna Valsts ģimnāzijas audzēkņi bija sagatavojuši vienu no uzdevumiem saistītu ar teātra mākslu. Dalībnieku uzdevums bija izlozēt lapiņas ar vietas nosaukumu, priekšmeta nosaukumu un profesijas nosaukumu. Balstoties uz šiem vārdiem, konkursa dalībnieki veidoja nelielu skeču. Veicot šo uzdevumu, pēc noteikta laika vajadzēja mainīt darbojošās personas un valodu (vācu, angļu, krievu vai franču). Latvijas Nacionālajā bibliotēkā mums bija jāatrod dažādi objekti, piemēram, Dainu skapis, lielākā grāmatu Latvijā u.c. Vēlāk sacentāmies savās zināšanās par Pārdaugavas skaistākajām vietām, pildot testu lietotnē Kahoot.

No Valmieras Valsts ģimnāzijas konkursā piedalījās 12.c klases skolniece Linda Zīle (vācu valoda), 11.b skolnieks Miķelis Jānis Benužs (angļu valoda) un 10.a klases skolniece Marija Lukina (krievu valoda). Konkursa noslēgumā mēs – Valmieras Valsts ģimnāzija ieguvām godalgoto 1. vietu un iespēju veselu gadu izmantot Oksfordas Universitātes elektronisko vārdnīcu.

Rakstu veidoja Marija Lukina (10.a klase)